Ինչո՞վ է զբաղված Վարդան Օսկանյանը. «Հրապարակ» 09/23/2015   09:01  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ Վարդան Օսկանյանն այլևս ակտիվորեն չի զբաղվում «Սիվիլիթասի» ֆինանսավորման աշխատանքներով։
Ավելին՝ տեղեկություններ կան, որ նա տևական ժամանակ է, ինչ հանձնել է շենքի ութերորդ հարկը՝ ավելորդ ծախսեր չանելու համար, և «Սիվիլիթասի» որոշ աշխատակիցներ նոր աշխատանք են որոնում։
Օսկանյանը ոչ միայն ցանկանում է կուսակցություն ստեղծելու նախաշեմին ֆինանսական պարտավորություններ չունենալ, այլև «մաքուր» մնալ, որպեսզի քաղաքական գործընթացների, կուսակցաշինության այս փուլում որևէ խնդիր չունենա իշխանությունների և իրավապահների հետ, և ստեղծվելիք կուսակցությունը ֆինանսավորվի բացառապես ներսից։
«Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ կուսակցության կորիզը կկազմեն Երվանդ Բոզոյանը, Անդրանիկ Թևանյանը, Վիկտոր Սողոմոնյանը։ Խոսակցություններ կային, որ նաև՝ Վահե Հովհաննիսյանը, սակայն վերջինս մեզ հետ զրույցում կատեգորիկ ժխտեց նման հեռանկարը, նա, հավանաբար, կշարունակի մնալ գորշ կարդինալի կարգավիճակում։ Օսկանյանի ստեղծելիք կուսակցությունը կգրանցվի սահմանադրական հանրաքվեից հետո և կհետապնդի բացառապես առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու նպատակ՝ իր տանիքի տակ հավաքելով ընդդեմ «ռեժիմի» հանդես եկող պրոքոչարյանական ուժերին»,- գրում է թերթը։

В Ереване подсудимый по громкому "делу банды" вскрыл себе вены прямо в зале суда(дополнено) 07/23/2014   15:41  |  Криминальная хроника
На сегодняшнем заседании суда по делу о банде подсудимого Давида Галстяна вскрыл себе вены.
Некоторые из адвокатов, которые сидели рядом с подсудимым, заметили, как у него из руки течет кровь. Суд немедленно прервал заседание, попросив всех покинуть помещение и вызвать “скорую помощь”.
В момент совершения акта  членовредительства суд зачитывал предварительные показания Давида Галстяна: с подобным ходатайством выступил поддерживающий в суде обвинение прокурор Сасун Хачатрян ввиду противоречий между показаниями в ходе предварительного следствия, и показаниями на суде.
Один из полицейских в беседе с корреспондентом ИА "ФактИнфо" сообщил, что подсудимый пытался поранить себя с помощью металлической части зажигалки. “Подсудимый не успел  причинить себе серьезного вреда, отделавшись лишь царапинами”, - сказал собеседник “Фактинфо”.