Մեղադրողը միջնորդեց «Տույ» մականվամբ Արթուր Ղազարյանին դատապարտել մեկուկես տարվա ազատազրկման 09/04/2015   17:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Մեղադրողն այսօր իր մեղադրական ճառում միջնորդեց «Տույ» մականվամբ Արթուր Ղազարյանին մեղավոր ճանաչել ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու և կրելու մեղադրանքում  և դատապարտել նրան մեկուկես տարվա ազատազրկման:
Մեղադրողը դատարանին խնդրեց  հաշվի առնել, որ ամբաստանյալն ունի երեք անչափահաս երեխա և հաշմանդամ է:
Պաշտպանական կողմը ժամանակ խնդրեց պաշտպանական ճառերին նախապատրաստվելու համար՝ դատարանը բավարարեց միջնորդությունը:
Գործի քննվում է արագացված ընթացակարգով:
Հիշեցնենք, որ ըստ մեղադրանքի, Արթուր Ղազարյանը գործով չպարզված հանգամանքներում ապօրինի կերպով ձեռք է բերել և կրել հրազեն հանդիսացող «Վիկինգ»  մոդելի 9մմ տրամաչափի գործարանային արտադրության ակոսափող ատրճանակ և ռազմամթերք հանդիսացող 9մմ/9X19/ տրամաչափի թվով 17 փամփուշտներ: Դրանք նրա մոտ հայտնաբերվել է ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում կատարված անձնական խուզարկության ժամանակ:
09:00 18/07/2015  |  ՄամուլԲերդում և գողական աշխարհում «թեմաներ» կան. ոմանք ատամները սրած սպասում են Տույին . «Հրապարակ»
09:18 16/07/2015  |  ՄամուլԻնչո՞ւ քանաքեռցի Տույը ձերբակալվեց հիմա և ի՞նչ «զակազ» խափանվեց. «Ժողովուրդ»

Прокурор просит приговорить Артура Казаряна по прозвищу “Туй” к полутора годам заключения 09/04/2015 18:06 | Криминальная хроника
Прокурор на сегодняшнем заседании суда ходатайствовал о признании Артура Казаряна по прозвищу “Туй” виновным в предъявленном ему обвинении в хранении и ношении оружия и боеприпасов и приговорить к полутора годам лишения свободы.
Артур Казарян был задержан 10 июля.
Согласно материалам дела, его задержали по подозрению в приобретении и ношении пистолета «ВИКИНГ» заводского производства калибра 9мм с нарезным стволом и патронов калибра 9мм /9X19/, которые были обнаружены у него в ходе личного досмотра, произведенного 10 июля 2015 года в центральном отделе Полиции Армении.