Սպանություն Մալաթիա-Սեբաստիայում. մայրը տանը հայտնաբերել է իր 25-ամյա տղայի կացնահարված դին. Shamshyan.com 08/18/2015   10:51  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր՝ օգոստոսի 18-ին, սպանություն է տեղի ունեցել Երևանում: Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, ժամը 07:30-ի սահմաններում ոստիկանության Մալաթիա-Սեբաստիայի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Մեծարենցի փողոցի թիվ 75 տանը երիտասարդ տղայի կացնահարված դի կա:
Ոստիկաններն ու իրավապահները նշված տան հյուրասենյակում հայտնաբերել են 25-ամյա Վլադիմիր Կարապետյանի կացնահարված դին:
Փաստի առթիվ Մալաթիա-Սեբաստիայի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր.օր.-ի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ սպանվածին առաջինը տեսել է մայրը, ով վաղ առավոտյան այցելել է տուն, և ինքն էլ տեղեկացրել է ոստիկանությանը կատարվածի մասին:

Тело зарубленного топором молодого мужчины найдено в одном из домов в Ереване - Shamshyan.com 08/18/2015   11:33  |  Криминальная хроника
Труп молодого парня, предположительно, зарубленного топором, обнаружен во вторник рано утром в одном из домов по улице Мецаренца в ереванском районе Малатиа-Себастия, сообщает портал Shamshyan.com.
По информации СМИ, тело 25-летнего Владимира Карапетяна обнаружила его мать. Она же проинформировала полицию о случившемся.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 Уголовного кодекса Армении (Убийство).