Հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ 08/08/2015   13:53  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ օգոստոսի 2-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 14000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել են:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 900 раз – Минобороны НКР 08/08/2015   15:04  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 2-го по 8-е августа на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 900 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 60- и 82-миллиметровых минометов и гранатометов типа РПГ-7 и АГС-17 по армянским позициям было произведено более 14000 выстрелов.
“В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных мер активность противника была подавлена”,- говорится в сообщении.