Վարդավառի տոնի կապակցությամբ կուժեղացվի հսկողությունը հանգստյան գոտիներ տանող ավտոճանապարհներին 07/08/2015   10:47  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ հաշվի առնելով, որ Քրիստոսի Պայծառակերպության (Վարդավառի) տոնի կապակցությամբ հուլիսի 12-ին սպասվում է երթևեկության ինտենսիվության աճ դեպի հանգստյան գոտիներ, ուժեղացվելու է հսկողությունը Երևան-Սևան-Դիլիջան, Երևան-Աշտարակ, Երևան-Գեղարդ և Կոտայքի մարզի հանգստյան գոտիներ տանող ճանապարհահատվածներում:
Ճանապարհային երթևեկության պատշաճ անվտանգություն ապահովելու, հանգստյան օրերն անցանկալի պատահարներով չմթագնելու նպատակով՝ հորդորում ենք վարորդներին լինել առավել զգոն, պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները, տրանսպորտային միջոցը չվարել ալկոհոլային խմիչք օգտագործած վիճակում ու չգերազանցել  սահմանված արագությունը:

Дорожная полиция Армении усилит контроль на дорогах в связи с праздником Вардавар 07/08/2015   11:21  |  Информационная платформа
Дорожная полиция Армении сообщает, что в связи с отмечаемым 12 июля армянским традиционным праздником Вардавар (праздником Преображения Иисуса Христа) ожидается рост интенсивности дорожного движения в направлении зон отдыха. В этой связи контроль на участках автотрасс Ереван-Севан-Дилижан, Ереван-Аштарак, Ереван-Гегард и отрезках, ведущих к зонам отдыха в Котайкской области будет усилен.
Для надлежащего обеспечения безопасности дорожного движения и во избежание нежелательных происшествий в праздничный день, Дорожная полиция призывает водителей быть бдительными, соблюдать правила дорожного движения, не садиться за руль в состоянии алкогольного опьянения и не превышать допустимую скорость.