«Ոչ թալանին» նախաձեռնությունը պահանջում է վերանայել նաև անցյալ տարվա սակագինը 06/26/2015   14:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ոչ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել, որում վերաշարադրել է իր պահանջները: Ի հավելումն այս տարվա հաստատված նոր սակագնի, նախաձեռնության անդամները պահանջում են վերանայել նաև անցյալ տարվա, այսինքն՝ ներկայում դեռևս գործող ու մինչև օգոստոսի 1-ը կիրառվող սակագինը:
«1. Վերանայել և չեղյալ հայտարարել ՀԾԿՀ-ի կողմից ապօրինի կայացրած հոսանքի սակագնի որոշումը:
2. Վերանայել անցած տարվա սակագինը՝ նվազեցման նպատակով:
3. Պատժել բոլոր այն կարգազանց ոստիկաններին, ովքեր անօրինական կերպով հունիսի 23-ի առավոտյան, Բաղրամյան պողոտայում ծեծի ենթարկեցին խաղաղ ցուցարարներին: Ինչպես նաև պատժել նրանց անօրինական հրաման տվողներին»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Гражданская инициатива “Нет грабежу” выдвинула новые требования властям Армении 06/26/2015   15:01  |  Лента новостей
Гражданская инициатива “Нет грабежу”, выступающая против подорожания электроэнергии в Армении, распространила заявление, в котором требуют пересмотреть также действующий тариф на свет.
Инициатива, в частности, требует:
1.Пересмотреть и аннулировать незаконно принятое Комиссией по регулированию общественных услуг решение о повышении тарифов на электроэнергию
2.Пересмотреть прошлогодний тариф с целью его снижения
3. Наказать полицейских, которые утром 23 июня на проспекте Баграмяна подвергли избиению мирных демонстрантов и тех, кто отдавал им незаконные приказы.
Проспект Баграмяна продолжает оставаться заблокированным. Акции протеста и сидячие манифестации проходят также в ряде городов Армении, а также за рубежом.