Ռուսաստանին անհանգստացնում են հայաստանյան իրադարձությունները. «Հրապարակ» 06/26/2015   09:14  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ Ռուսաստանում բավականին անհանգստացած են ոչ միայն հայաստանյան իրադարձություններով, ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ պարոն Պեսկովը ոչ միայն ուշիուշով հետևում է այդ գործընթացներին, այլև փորձում են հասկանալ, թե ինչ քայլեր պետք է ձեռնարկեն, իրենց ասելով՝ «սպասվող» «Մայդանից» խուսափելու համար:
«Ի դեպ, Ռուսաստանին անչափ անհանգստացնում է հանգամանքը, որ Բաղրամյան փողոցի շուրջօրյա միտինգներն «օն լայն» լուսաբանվում են երկու, այսպես ասած, արևմտյան լրատվամիջոցների կողմից, ինչն էլ «ռակուրսը» կարող է պահել Արևմուտքին ցանկալի «ուղղության» վրա։
Բանն այն է, որ ռուսական հայտնի պրոյեկտը, որը պետք է իրականացներ «Ռաշըն թըդեյ»-ի հայազգի ղեկավար Մարգարիտա Սիմոնյանը, որին նաև բավականին լուրջ փողեր էին տրամադրել դրսում՝ Եվրոպայում և պոստսովետական երկրներում ռուսական պրոպագանդան հավուր պատշաճի կազմակերպելու համար, առանձնապես մեծ արդյունավետություն չի ունեցել: Հիմա մայր Ռուսիան փորձում է արագացնել ու «դրայվ» հաղորդել այդ պրոյեկտին»,- գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հրապարակ» օրաթերթի՝ 26.06.15թ. համարում:
09:24 25/06/2015  |  ՄամուլԵրիտասարդները պետք է պատրաստ լինեն, որ աջից և ձախից, դրսից և ներսից իրենց վերաբերյալ տարբեր կասկածներ են հայտնելու. «Առավոտ»

Грапарак”: В России сильно встревожены событиями в Армении 06/26/2015   12:10  |  Пресса
В России не просто сильно встревожены событиями в Армении, но пресс-секретарь президента РФ г-н Песков не только пристально следит за этими процессами, но и пытается понять, какие меры следует предпринять для того, чтобы, как они говорят, избежать “Майдана”, пишет газета “Грапарак”(Площадь).
Кстати, Россию чрезмерно беспокоит то обстоятельство, что круглосуточные митинги на проспекте Баграмяна в Ереване в режиме ”онлайн” освещают два западных СМИ, что может держать ракурс в нужном Западу направлении.
Дело в том, что известный российский проект, который должна была реализовать директор “Russia today” Маргарита Симоньян, которой как известно были выделены солидные суммы для организации надлежащим образом российской пропаганды в Европе и странах постсоветского пространства, не возымел особого результата. Теперь же матушка-Россия пытается ускорить процесс и “придать драйв этому проекту”, - пишет издание.
09:11 25/06/2015  |  Лента новостейИнициативная группа по созданию Республиканской Партии Арцаха выразила глубокие симпатии протестному движению в Армении
16:28 24/06/2015  |  Лента новостейИзвестный актер Вардан Петросян начал голодовку в тюрьме в знак солидарности с протестующими в центре Еревана