Արա Աբրահամյանը որոշել է վերադառնալ Հայաստան ու միավորել քաղաքական դաշտը. «Հրապարակ» 06/17/2015   09:09  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ 0Արա Աբրահամյանը մեկնել է Մոսկվա այն հստակ որոշմամբ, որ անպայմանորեն հետ է վերադառնալու Հայաստան և միավորելու է քաղաքական դաշտը:
Ըստ թերթի՝ իր ստեղծելիք նոր կուսակցությունը նա կառուցելու է Արամ Գասպարի Սարգսյանի Դեմկուսի վրա, որին միանալու են նաև Ստեփան Դեմիրճյանի ՀԺԿ-ն ու էլի որոշ կուսակցություններ:
«Աբրահամյանը կարծում է, որ անելու է նույն ֆուրորը, ինչ ժամանակին արեց Ռուսաստանից այստեղ «ժամանած», այսօր բանտում գտնվող Արկադի Վարդանյանը:
Արշավիրովիչը նպատակ ունի վերցնել պառլամենտի մեծամասնությունը՝ ներկայացնելով հայաստանյան պրոռուսական դաշտը, կամ էլ դառնալ Աժ նախագահ կամ վարչապետ: Ու սա պարոն Աբրահամյանի ամբողջական «Մարշալ» պլանը չէ, նա պատրաստվում է, մեծամասնություն ունենալու դեպքում, հետ պտտել սահմանադրական փոփոխությունները, եթե խորհրդարանական կառավարման ընտրակարգն ընտրված լինի, և Հայաստանը կրկին դարձնել նախագահական երկիր»,–գրում է թերթը։

“Грапарак”: Ара Абрамян решил вернуться в Армению и объединить политические силы 06/17/2015   12:59  |  Пресса
Президент Союза армян России Ара Абрамян уехал в Москву с твердым намерением вернуться в Армению и объединить политические силы Армении, пишет газета “Грапарак” (“Площадь”).
"Свою партию он планирует создать на основе Демократической партии Армении Арама Саркисяна, которая объединиться с Народной партией Армении во главе со Степаном Демирчяном и еще несколькими политсилами”, - сообщает издание.
Как отмечает СМИ, Абрамян намерен получить большинство в парламенте, представляя пророссийское поле Армении или стать председателем НС или премьер-министром.