Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլայ Հովհաննիսյանին՝ ծննդյան 85-ամյակի առթիվ 06/10/2015   15:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել պատմաբան, արևելագետ, ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի թղթակից անդամ Նիկոլայ Հովհաննիսյանին՝ ծննդյան 85-ամյակի առթիվ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Հարգելի՛ պարոն Հովհաննիսյան,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 85-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Դուք մեծ ավանդ եք ներդրել հայ պատմագրության զարգացման, մասնավորապես՝ Մերձավոր Արևելքի պատմության, Հայոց ցեղասպանության ուսումնասիրության ասպարեզներում:
Նշանակալի է Ձեր վաստակը արաբագիտության հայկական դպրոցի կայացման և միջազգային հեղինակության բարձրացման, արևելագետների նոր սերունդներ կրթելու և դաստիարակելու գործում:

Президент Армении поздравил академика Николая Оганесяна с юбилеем 06/10/2015 16:20 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян 10 июня направил историку, академику Национальной академии наук Армении Николаю Оганесяну поздравительное послание по случаю его 85-летия. Текст послания опубликован на сайте главы государства.
“Сердечно поздравляю Вас в связи с 85-летним юбилеем. Вы внесли большой вклад в развитие армянской историографии, в частности, в области изучения истории Ближнего Востока, Геноцида армян.
Значительны Ваши заслуги в деле становления и повышения международного рейтинга армянской школы арабистики, а также обучения и воспитания новых поколений востоковедов.
Желаю Вам здоровья, неисчерпаемого энтузиазма и новых научных и педагогических успехов”, - говорится в поздравительном послании главы государства.