Ներկայացել է իբրև գազի տեսուչ ու փորձել ավազակային հարձակմամբ հափշտակություն կատարել 05/11/2015   18:39  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ «գազի տեսուչի» անվան տակ տուն մուտք գործելու եւ ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի առթիվ։
Ըստ Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայք-էջի՝ մայիսի 7-ին՝ ժամը 11:55-ին, Էրեբունի վարչական շրջանի բնակիչներից մեկից ահազանգ  է ստացվել, որ  գազի տեսուչի անվան տակ զենքով մարդ է մտել իրենց տուն:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձը, ներկայանալով որպես «գազի գրասենյակի աշխատակից», մուտք է գործել Նոր Արեշի տներից մեկը եւ ձևացրել, թե ստուգում է գազի խողովակների անվտանգությունը, որի ընթացքում ատրճանակի նմանվող առարկայով բռնություն գործադրելու սպառնալիքով փորձել է հափշտակություն կատարել։ Հանցագործությունն ավարտին չի հասցվել՝ վերջինիս կամքից անկախ պատճառներով. տանտիրուհին աղմկել է եւ օգնություն կանչել, ինչի պատճառով բնակարան մուտք գործած անձը դիմել է փախուստի։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեկան գործ՝ ՀՀ քրեական օրենագրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 4-րդ կետերով:
Նախաքննությունը շարունակվում է ,միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:
18:12 04/05/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԵրեքով բացահայտ հափշտակել են պայուսակը՝ 10.000 ռուբլի և 3 բջջային հեռախոս պարունակությամբ
14:27 28/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՊարանոցից պոկել է ոսկյա շղթան
15:27 10/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում Տավուշում
13:25 31/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԹմրամիջոց իրացնելու մասին սուտ մատնություն և կնոջ նկատմամբ ավազակային հարձակում. նախաքննությունն ավարտվել է
22:07 27/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակումը ձախողվել էր վաճառողուհու դիմադրության արդյունքում
21:16 09/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳործողությունները տեղի են ունեցել Դոնի Ռոստովում՝ գործը քննում է հայաստանյան դատարանը
13:08 02/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԲերանը փակել է և հեռախոսը հափշտակել
17:00 23/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԶենքի սպառնալիքով կապկպել են տան բնակիչներին և հափշտակել գումար և ոսկյա զարդեր

“Лжеработник газовой службы” совершил разбойное нападение на один из домов в Ереване 05/12/2015   00:56  |  Криминальная хроника
Мужчина под видом “инспектора газовой службы” пытался ограбить жительницу Еревана. Об этом сообщает официальный сайт Следственного комитета. Армении.
Инцидент произошел 7 мая, около 11:55 по местному времени.
В ходе подготовки материалов, выяснилось, что предполагаемый преступник, представившись “сотрудником газовой службы”, проник в один из домов в ереванском квартале Нор Ареш под предлогом проверки безопасности газовых труб, и, угрожая хозяйке предметом, похожим на пистолет, попытался ее ограбить.
"Злоумышленник не завершил преступление по не зависящим от его воли причинам, так как хозяйка дома закричала, зовя на помощь, в результате чего проникнувший в помещение мужчина обратился в бегство”, - отмечается в сообщении.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пп. 3 и 4 ч.2 ст.175 Уголовного кодекса Армении (разбой, совершенный путем незаконного проникновения в жилище, с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия).
Следствие продолжается, принимаются меры по обеспечению и всестороннего и полного исследования установлению всех обстоятельств инцидента.