«Հոնդա ակորդ»-ը հայտնվել է Դեբետ գետում 04/27/2015   09:28  |  Արտակարգ պատահարներ
Ապրիլի 27-ին` ժամը 03:55-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Լոռու մարզի Բագատաշեն-Վանաձոր 15 կմ-ի մոտակայքում ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել Դեբետ գետում, տուժածներ չկան. ավտոմեքենան գետից դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է օգնություն:
Ինչպես տեղեկացնում է Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջը, պարզվել է, որ Վանաձոր-Բագրատաշեն Մ6 միջպետական ավտոճանապարհի 65-րդ կմ-ի մոտակայքում, Ախթալա քաղաքի սկզբնամասում, «Հոնդա ակորդ» մակնիշի Р062СК/26/RUS պետհամարանիշի ավտոմեքենան (վարորդ Ա. Բ.) դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից (մոտ 5 մ) և հայտնվել Դեբետ գետում. ավտոմեքենան գետից դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է հատուկ տեխնիկա:
Հրշեջ-փրկարարներն ավտոմեքենայի ուղևորներ՝ Հ. Փ.-ին (ծնվ. 1960թ.), Գ. Մ.-ին (ծնվ. 1958թ.) և Դ. Կ.-ին (ծնվ. 1988թ.) տեղափոխել են Ալավերդի քաղաքի ԲԿ, որտեղ վերջիններս հետազոտվելուց հետո դուրս են գրվել:

В Армении “Honda Accord” съехала с проезжей части дороги и рухнула в реку Дебед 04/27/2015   11:07  |  Чрезвычайное просшествие
“Honda Accord” упала в реку Дебед на севере Армении. Сигнал об ДТП поступил в ночь на 27 апреля. Авария произошла на автотрассе Баграташен-Ванадзор Лорийской области.
Как сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям, выяснилось, что на 65-м километре межгосударственной автомагистрали М-6, на подступах к городу Ахтала, автомобиль марки “Honda Accord”(г/н Р062СК/26/RUS) съехал с проезжей части дороги и оказался в реке Дебед.
Спасатели вызволили из воды пассажиров автомобиля – Х. П. (1960 г. р.), Г. М. (1958 г. р.) и Д. К. (1988 г. р.). Пострадавшие были госпитализированы в медицинский центр Алаверди, где после прохождения обследования выписались.