Վթարի հետևանքով վնասվածքներ ստացած զինծառայողներից 3-ի վիճակը ծանր է, մյուսներինը՝ բավարար 04/18/2015   11:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սպիտակի ոլորաններում «Ուրալ» մակնիշի ավտոմեքենայի կողաշրջման հետևանքով տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ ստացած 9 զինծառայող տեղափոխվել է Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հսպիտալ:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ վիրավորում ստացած զինծառայողներից 3-ի վիճակը ծանր է, պայքարում են կյանքի համար, մյուսներինը՝ բավարար:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, ժամկետային զինծառայողներին տեղափոխող N զորամասին պատկանող «Ուրալ» մակնիշի ավտոմեքենան Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհի 19-րդ կիլոմետրին դուրս է եկել երթևեկելի հատվածից և շրջվել հարակից ձորակը:
Վթարի հետևանքով ստացած վնասվածքներից մահացել է ժամկետային զինծառայող Արտյոմ Գերասի Թորոսյանը (ծնված 1995թ., Սիսիանի զ/կ, 2013թ. 2-րդ զորակոչ):

Состояние троих военнослужащих, пострадавших в ДТП с участием армейского “Урала” на севере Армении, оценивается как тяжелое - Минобороны 04/18/2015   11:34  |  Актуальная тема
Пострадавшие в результате ДТП с участием армейского “Урала” в Лорийской области Армении 9 военнослужащих доставлены в Центральный клинический военный госпиталь.
Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.” Состояние троих из них тяжелое, а остальных - удовлетворительное”, - проинформировал Ованнисян.
Напомним, “17-го апреля, около 17:00 по местному времени автомобиль марки "Урал", перевозящий военнослужащих срочной службы одной из воинских частей, на 19-м километре автомагистрали Спитак-Ереван, близ спитакского серпантина, съехал с проезжей части и сорвался в ущелье.
Находящиеся в кузове военнослужащие получили телесные повреждения различной степени тяжести и были доставлены в больницу города Спитак.