Խոշոր ավտովթար Սպիտակի ոլորաններում. զինվորական «Ուրալ»-ը 15 մետր գլորվելով` հայտնվել է ձորում. կան վիրավորներ. Shamshyan 04/17/2015   18:12  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ քիչ առաջ խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում գրանցված «Ուրալ» մակնիշի զինվորական ավտոմեքենան Երեւան-Վանաձոր ավտոճանապարհի Սպիտակի ոլորաններում դուրս է եկել ճանապարհի երթեւեկելի գոտուց եւ մոտ 15 մետր գլորվելով` գլխիվայր շրջվելով` հայտնվել ձորում:
Ըստ նախնական տեղեկությունների` 7 հոգու մարմնական վնասվածքներով տեղափոխել են Սպիտակի հիվանդանոց: Վիրավորներից 2-ին ավտոմեքենայից դուրս են բերել Սպիտակի հրշեջ-փրկարարները:
Ոստիկանությունը, Զինվորական ոստիկանությունը եւ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժնի քննիչները, ովքեր նույնպես դեպքի վայրում են, պարզում են վարորդի եւ վիրավորների ինքնութունը:

Крупное ДТП с участием военного “Урала” произошло на автотрассе Ереван-Спитак: есть пострадавшие - Shamshyan 04/17/2015   18:40  |  Чрезвычайное просшествие
Крупное ДТП с участием военного “Урала” произошло в пятницу в Лорийской области Армении. Об этом сообщает Shamshyan.com.
“Урал”, числящийся на балансе министерства обороны Армении, на автотрассе Ереван-Спитак съехал с проезжей части дороги и, скатившись с 15-метровой высоты в ущелье, опрокинулся.
Поп предварительным данным, 7 человек с телесными повреждениями были госпитализированы в больницу города Спитак. Двоих пострадавших вытащили из машины спасатели.
Прибывшие на место инцидента правоохранители устанавливают личности водителя и остальных пострадавших.