5 հոգու մեղադրանք առաջադրվեց անկարգություններ նախապատրաստելու համար 04/09/2015   22:46  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունն այսօր մեղադրանք է առաջադրել ապրիլի 24-ին անկարգություններ նախապատրաստելու կասկածանքով ձերբակալված բոլոր 5 անձանց:
ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացրեցին, որ Վարուժան Ավետիսյանին, Պավել Մանուկյանին, Գևորգ Սաֆարյանին, Ժիրայր Սեֆիլյանին, Գարեգին Չուգասզյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 35-225-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ ՀՀ քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել` 2015թ. ապրիլի 24-ին հրապարակային միջոցառումների անցկացման վայրերում զանգվածային անկարգությունների նախապատրաստության դեպքի առթիվ:
18:07 07/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲոլոր ձերբակալվածները փաստաբաններ ունեն
13:54 07/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՑեղասպանության զոհերի հիշատակի օրն անկարգություններ նախապատրաստելու կասկածանքով ձերբակալվել է 4 անձ
13:02 07/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀիմնադիր խորհրդարանի՝ Գյումրու համակարգողի տնից նռնակ է հայտնաբերվել
12:33 07/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶանգվածային անկարգություններ նախապատրաստելու կասկածանքով ձերբակալվել է 2 անձ
09:26 07/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿանխվել է 2015թ. ապրիլի 24-ին հրապարակային միջոցառումների անցկացման վայրերում զանգվածային անկարգությունների կազմակերպումը

Пятерым задержанным по подозрению в подготовке массовых беспорядков к 24 апреля предъявлены обвинения 04/10/2015 09:21 | Криминальная хроника
Главное управление по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении предъявило обвинения всем пятерым задержанным по подозрению в подготовке массовых беспорядков к 24 апреля.
Как сообщили в СК РА, Варужану Аветисяну, Павлу Манукяну, Геворку Сафаряну, Жирайру Сефиляну, Гарегину Чукасзяну инкриминируется ч.1 ст. 35-225 УК РА. Подано ходатайство в суд о применении в отношении них меры пресечения в виде заключения под стражу.
Ранее сообщалось, что Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту подготовки массовых беспорядков в местах проведения мероприятий, приуроченных к 24 апреля 2014 г. – к 100-й годовщине Геноцида армян.
При обыске в домах и офисах членов радикальной оппозиционной организации “Учредительный предпарламент” были обнаружены боевая граната типа “Ф1”с взрывателем, более четырех десятков металлических и деревянных прутьев, дубинок, пять ножей, два меча, кастеты, один кинжал, два электрошокера, а также средства связи, противогаз и воздухоочистительный респиратор.