Մանկապարտեզներին մատակարարված, օգտագործման համար ոչ պիտանի հավի մսի գործը մուտք է եղել դատարան 04/04/2015   11:38  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ոչ պիտանի հավի միս մանկապարտեզներին մատակարարելու աղմկահարույց գործը մուտք է եղել դատարան:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք՝ «Ե.Է.Ռ.ԸՆԴ.ՔՈ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության հիմնադիր-տնօրեն և անհատ ձեռներեց Էդվարդ Մխիթարյանը Երևանի Դուշանբեի 11/8 հասցեում կազմակերպել է հավի մսի մշակման և փաթեթավորման գործունեություն, որտեղ քացախի, կալիումի պերմանգանատի և այլ քիմիական նյութերի միջոցով մշակել է անհայտ ծագում ունեցող, փչացած, օգտագործման համար ոչ պիտանի հավի միս:
Ըստ մեղադրանքի՝ 29-ամյա Էդվարդ Մխիթարյանը 2014թ. մատակարարել է Նոր Նորք վարչական շրջանի թիվ 101, 116 և 118 մանկապարտեզներին՝ 98750 դրամ արժողության 79կգ հավի միս:
Էդվարդ Մխիթարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 212-րդ հոդվածի  2-րդ մասի 1-ին, կետով, նրա նկատմամբ որպես խափանամն միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Громкое дело о поставках в ереванские детсады “реанимированной” испорченной курятины дошло до суда 04/04/2015   13:47  |  Актуальная тема
Резонансное дело о поставках в ереванские детсады не пригодного к употреблению в пищу куриного мяса, поступило в суд.
Как уже ранее сообщало”Фактинфо”, директор- учредитель ООО “Е.Э.Р.Энд. Ко” и частный предприниматель Эдвард Мхитарян развернули в Ереване деятельность по обработке и фасовке мяса кур. В частности, вышеуказанные лица обрабатывали не пригодное к употреблению в пишу куриное мясо неизвестного происхождения уксусом, калием перманганатом и другими химическими веществами.
29-летний Эдвард Мхитарян поставил в 2014 году детским садам №101, №116 и №118, расположенным в административном районе Нор Норк, 79 кг. куриного мяса стоимостью 98750 драмов.
Эдварду Мхитаряну предъявлено обвинение по п. 1ч. 2 ст. 212 УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.