Նախագահը մասնակցել է ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի տարեկան ընդհանուր ժողովին 04/03/2015   13:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի նիստերի դահլիճում մասնակցել է Ակադեմիայի 2014թ. գիտական և գիտակազմակերպական գործունեության հիմնական արդյունքներին նվիրված տարեկան ընդհանուր ժողովին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Բացման խոսքով հանդես է եկել ՀՀ ԳԱԱ նախագահ, ակադեմիկոս Ռադիկ Մարտիրոսյանը, ով զեկուցել է նաև Ակադեմիայի 2014թ. գիտական գործունեության հիմնական արդյունքները: ՀՀ ԳԱԱ 2014թ. գիտակազմակերպական գործունեության մասին զեկուցել է ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս-քարտուղար, թղթակից անդամ Հրանտ Մաթևոսյանը: Տարեկան ժողովում ներկայացվել է «Հայոց ցեղասպանության ճանաչման և հատուցման իրավաքաղաքական հիմնախնդիրները» զեկույցը՝ պատրաստված ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոսներ Գագիկ Ղազինյանի, Աշոտ Մելքոնյանի և Ռուբեն Սաֆրաստյանի կողմից:

Президент Армении принял участие в ежегодном собрании Национальной академии наук РА 04/03/2015   14:16  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в пятницу принял участие в ежегодном общем собрании Национальной академии наук РА, посвященным основным итогам научной деятельности Академии за 2014 год.
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, с приветственным словом выступил президент НАН РА, академик Радик Мартиросян, который доложил также об итогах научной деятельности Академии за 2014 год.
Результаты научно-организационной деятельности Национальной Академии наук Армении за 2014 год представил академик-секретарь, член-корреспондент НАН РА Грант Матевосян.
На ежегодном собрании также был представлен доклад о политико-правовых проблемах признания Геноцида армян и репарациях за него”, подготовленный академиками НАН РА Гагиком Казиняном, Ашотом Мелконяном и Рубеном Сафрастяном.