Գալուստ Սահակյանը՝ թատերական գործիչներին. Ձեր աշխատանքով եւ արվեստով դուք անտեսանելի եք դարձնում իրական եւ բեմական աշխարհի սահմանագիծը 03/27/2015   10:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ, որում ասված է.
«Հարգելի թատերական գործիչներ, թատերական արվեստի ներկայացուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ:
Ձեր աշխատանքով եւ արվեստով դուք անտեսանելի եք դարձնում իրական եւ բեմական աշխարհի սահմանագիծը՝ հանդիսատեսին տեղափոխելով մի տարածք, որտեղ կյանքն այնպիսին է, ինչպիսին կա, ինչպիսին ցանկալի է, որ լինի, ինչպիսին պետք չէ, որ լինի:
Հայկական թատերարվեստի՝ աշխարհում հնագույններից մեկի հիմնավոր ավանդույթները զարգացնելով՝ դուք արժանապատվորեն շարունակում եք իսկական արվեստագետին վայել գործունեություն ծավալել ի հեճուկս ժամանակի մարտահրավերների՝ հարստացնելով մշակույթը, տարաժամանակյա չընդհատվող երկխոսության մեջ լինելով դահլիճում ներկա հանդիսատեսի եւ, միաժամանակ, երկրի քաղաքացու հետ:
Թող որ լավատեսությունը, ստեղծագործական եռանդն ու ոգեւորության ավյունը մշտապես լինեն ձեզ հետ՝ մղելով բեմական նոր նվաճումների եւ բերելով նոր հաջողություններ: Մաղթում եմ ձեզ առողջություն, բարեկեցություն եւ ամենայն բարիք»:

Спикер парламента Армении поздравил театральных деятелей с Международным днем театра 03/27/2015   10:52  |  Лента новостей
Спикер парламента Армении Галуст Саакян поздравил театральных деятелей в связи с Международным днем театра.
“Своей работой и искусством вы делаете незримой грань между реальным и сценическим миром, перенося зрителя в пространство, где жизнь такова, как есть, как желаема, какой не должна быть.
Развивая основные традиции одного из древнейшего в мире армянского театрального искусства, вы достойно продолжаете деятельность истинных деятелей искусства – несмотря на вызовы времени, обогащая культуру, будучи в непрерывном диалоге с присутствующим в зале зрителем и одновременно гражданином страны.
Пусть оптимизм, творческая энергия и вдохновение всегда будут с вами, ведя к новым сценическим достижениям и новым успехам. Желаю вам здоровья, благополучия и всяческих благ”, - говорится в поздравительном послании спикера НС РА.