ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը՝ Խորեն Հովհաննիսյանի ծննդյան 60-ամյակի առթիվ 01/10/2015   14:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Խորեն Հովհաննիսյանի ծննդյան 60-ամյակի առթիվ:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Հարգելի պարոն Հովհաննիսյան,
Շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Մեծ է Ձեր ավանդը հայրենական ֆուտբոլի զարգացման, հայկական մարզաշխարհը միջազգային ասպարեզում լավագույնս ներկայացնելու եւ սպորտի հանրայնացման գործում:
Դուք Ձեր արհեստավարժ խաղով, գրոհների հմուտ կազմակերպմամբ եւ գեղեցիկ գոլերով բազմաթիվ բերկրալի պահեր եք պարգեւել հայ ֆուտբոլասերներին՝ հայկական ֆուտբոլի անունը բարձր պահելով միջազգային ասպարեզում: Սպորտային հանրությունը մինչ օրս հիշում է Ձեր տպավորիչ խաղը Հայաստանի առաջատար թիմի` Երեւանի «Արարատի» կազմում՝ աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլում, օլիմպիական
խաղերում:
Գնահատելի է նաեւ Ձեր մարզչական գործունեությունն ինչպես Հայաստանի ազգային հավաքականում, այնպես էլ տարբեր ակումբային թիմերում, որտեղ այսօր էլ Ձեր փորձն ու վարպետությունն եք փոխանցում երիտասարդ սերնդին:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան օրվա առթիվ, մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ մասնագիտական գործունեության մեջ եւ ամենայն բարիք»:

Спикер парламента Армении поздравил знаменитого футболиста Хорена Оганесяна с 60-летием 01/10/2015   17:25  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян направил поздравления знаменитому армянскому и советскому футболисту Хорену Оганесяну в связи с 60-летием. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
"Велик Ваш вклад в дело развития отечественного футбола, наилучшей презентации армянского спортивного мира на международной арене и в деле популяризации спорта.
Вы своей умелой игрой и мастерской организацией атак, а также красивыми голами подарили армянским болельщикам множество радостных моментов. Спортивная общественность до сих пор помнит Вашу потрясающую игру в составе ведущей команды Армении – ереванского „Арарата” – на заключительном этапе чемпионата мира, на олимпийских играх.
Достойна высокой оценки и ваша тренерская деятельность как в национальной сборной Армении, так и в различных футбольных клубах.
Еще раз поздравляю Вас с Днем рождения и желаю Вам успехов в работе и всех благ”, - говорится в поздравительном послании спикера парламента Армении.