Բակո Սահակյանն այցելել է հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման գործողությունները կասեցնելու ընթացքում վիրավորված զինծառայողներին 03/21/2015   08:20  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտի 20-ին Նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է նախօրեին հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման գործողությունները կասեցնելու ընթացքում վիրավորված եւ Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում ապաքինվող ԼՂՀ պաշտպանության բանակի զինծառայողներին: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջը:
Երկրի ղեկավարը բժիշկներից հետաքրքրվել է վիրավորների առողջական վիճակի մասին, զրուցել նրանց հարազատների հետ: ԲակոՍահակյանն ընդգծել է, որ բժիշկներն անում են հնարավորը վիրավորների վիճակը բարելավելու համար:
Նախագահը նշել է, որ ողջ հայ ժողովուրդը հպարտանում է մեր հերոս զինվորներով, ովքեր պատվով շարունակում են ավագ սերնդի գործը՝անձնվիրաբար պաշտպանելով Հայրենիքի սահմանները:
Այցի ընթացքում Նախագահին ուղեկցել են ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը եւ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը:
19:01 25/08/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյան. Մեր պատասխան գործողությունները ցույց տվեցին Արցախի ԶՈՒ մարտունակության բարձր մակարդակը

Президент НКР проведал военнослужащих, раненных при отражении азербайджанской диверсии 03/21/2015 12:18 | Актуальная тема
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 20 марта посетил военнослужащих Армии обороны НКР, получивших ранение в ходе предотвращения 19 марта разведывательно-диверсионного проникновения противника и проходящих лечение в Степанакертском центральном военном госпитале. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Бако Саакян поинтересовался у врачей состоянием здоровья раненых, побеседовал с их родственниками. Бако Саакян подчеркнул, что врачи делают все возможное для улучшения состояния раненых военнослужащих.
Президент НКР отметил, что весь армянский народ гордится своими героическими воинами, которые с честью продолжают дело старшего поколения, самоотверженно защищая границы Родины.