Երրորդմասցի Լյովիկի ու նրա ընկերների սպանության գործով ձերբակալվածների մասին լուրերին պաշտոնական աղբյուրները չեն արձագանքում 03/09/2015   13:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի մոտ մարտի 4-ին տեղի ունեցած սպանության գործով ձերբակալվածների մասին լուրերին ԱԱԾ-ն առայժմ որևէ կերպ չի արձագանքում:
Այդ տեղեկությունները հերքելու կամ հաստատելու մասին  մեր խնդրանքին ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից պատասխանեցին. «Նախաքննության գաղտնիությունից ելնելով՝ որևէ բան ասել չենք կարող: Առայժմ նման թույլտվություն չունենք»:
Հիշեցնենք՝ ըստ մամուլում առկա ոչ պաշտոնական լուրերի՝ մարտի 4-ին «Երրորդմասցի Լյովիկ» անունով հայտնի Լևոն Ղազարյանի և նրա 2 մտերիմների՝ «Դերո» մականունով հայտնի Դրաստամատ Թադևոսյանի ու  «Մոսո» մականունով հայտնի Մեսրոպ Նազարյանցի սպանության գործի շրջանակներում ձերբակալվել է 3 անձ:
Նշենք, որ Նուբարաշենում տեղի ունեցած սպանությունների փաստով ՀՀ Քննչական կոմիտեում նույն օրը հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասին 1-ին կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանության և ապօրինի զենք- զինամթերք պահելու հատկանիշներով):

Официальные источники не комментируют сведения о задержанных по делу об убийстве “Ерордмасци Лёвика”и его товарищей 03/09/2015   13:40  |  Актуальная тема
В Службе национальной безопасности Армении пока никак не комментируют известия о задержанных по делу об убийстве, имевшем место 4 марта близ ереванского уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен”.
Как сообщили ИА “ФактИнфо” в СНБ РА, они пока не могут предоставить информацию в связи с тайной следствия и что такого разрешения у них пока нет.
Согласно муссируемой в прессе неофициальной информации, в рамках расследования дела об убийстве Левон Казаряна, более известного под прозвищем “Ерордмасци Лёвик”, а также его товарищей – Драстамата Тадевосяна(Деро) и Месропа Назарянца(Мосо) задержаны три человека.
Отметим, что по факту убийств близ ереванского УИУ “Нубарашен” в Следственном комитете Армении было возбуждено уголовное дело по п.1 ч.2 ст.104(убийство двух и более лиц) и ч.1 ст.235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств)УК РА.
5-го марта дело было передано в производство Службы нацбезопасности Армении для продолжения расследования.