Ա.Ռուստամյան. Պարտված ենք, քանի դեռ այն խնդիրները, որ այսօր գոյություն ունեն, չեն լուծված 02/27/2015   12:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՅԴ-ն դիմել էր պատգամավորներին` սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ առաջարկներ ստանալու համար, և որոշ առաջարկներ արդեն իսկ ստացել է:
Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտնեց Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը` ընդգծելով, որ հատկապես արժեքավոր առաջարկներ է ստացել ՀԱԿ խմբակցության անդամ, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանից:
Ինչ վերաբերում է քաղաքական դաշտում վերջին զարգացումներին, մասնավորապես, կապված ԲՀԿ-ի հետ. «Ես համարում եմ, որ այդուամենայնիվ այստեղ ամենավտանգավորը, որ կարող է տեղի ունենալ, չփորձենք մտածել, որ հաղթող և պարտվողներ եղան: Սա շատ սխալ տեղ կտանի: Այսինքն` իշխանություններին էլ չթվա, թե վերջացավ, իրենք հաջողեցին, էյֆորիայի մեջ հայտնվեն, որը շատ վտանգավոր է»:
Ա.Ռուստամյանն ընդգծեց. «Պարտված ենք, քանի դեռ այն խնդիրները,  որ այսօր գոյություն ունեն, չեն լուծված: Պարտված ենք բոլորս: Եվ քանի այդ խնդիրները կան, այսօր Գագիկ Ծառուկյանը կլինի, վաղը մի ուրիշը կլինի, այս հարցերը բարձրացնող և առաջնորդող անպայման կառաջանա»:
Ըստ նրա` իշխանությունները պետք է լավ հասկանան, որ առաջացած «զինադադարը» պետք է լավագույնս օգտագործել, որպեսզի կանխվեն հնարավոր առճակատումների, նոր իրավիճակների առաջացումը: «Եվ ամենակարևորը ձեռնամուխ լինենք մի պրոցեսի, որը ժողովրդի մոտ ակնկալիք կառաջացնի, որ կուտակված հարցերը լուծվելու են»:
14:37 12/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԼևոն Զուրաբյան. ՀԱԿ-ի համար ԲՀԿ-ն կասկածի տեղ չի թողնում
13:51 12/09/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆաիրա Զոհրաբյան. Պետք չէ երկրի բոլոր արատները կապել սահմանադրական փոփոխությունների հետ

Армен Рустамян: Мы все будем в проигрыше, пока в Армении не решены насущные проблемы 02/27/2015   13:41  |  Лента новостей
АРФ “Дашнакцутюн” получила ряд предложений от депутатов НС по вопросу о конституционных реформах.
Об этом в ходе брифингами с журналистами в пятницу заявил руководитель парламентской фракции АРФД Армен Рустамян. Он подчеркнул, что ценные предложения поступили от члена оппозиционного “Армянского национального конгресса”, экс-премьера Армении Гранта Багратяна.
Что касается последних событий на политическом поле Армении, в частности, связанных с “Процветающей Арменией”, то А. Рустамян отметил: “Я считаю, что опасно искать победителей и побежденных в этой истории. А властям не следует впадать в эйфорию, думая, что все закончилось, и что им удалось победить. Это весьма опасно”.
“Мы все будем в проигрыше, пока не решены насущные проблемы. Мы все потерпели поражение. И пока существуют проблемы, появятся те, кто будут поднимать эти вопросы, и, не суть важно, сделает это Гагик Царукян или еще кто-то”, - добавил он.
По его словам, власти должны наилучшим образом воспользоваться “перемирием” во избежание возможной новой конфронтации, а главное, инициировать процесс, который пробудит в людях надежду на решение накопившихся проблем.