Դավիթ Հարությունյանը վարչապետին չի պարտադրել 02/26/2015   12:43  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի խորհրդի նախագահի պաշտոնն այլևս վարչապետը չի զբաղեցնի: Նախագահին կընտրեն հենց խորհրդի 11 անդամները:
Այս մասին ասյսօր կառավարության նիստում հայտարարեց կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը՝ հիշեցնելով, որ նախկինում խորհրդի նախագահի պաշտոնը փոխանցվում էր ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող անձին:
«Բայց ասեք, որ ես եմ հրաժարվել, ոչ թե պարտադրել եք»,- Դավիթ Հարությունյանին դիմեց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ նախագծի ներկայացման ընթացքում:

Давид Арутюнян не заставлял премьер-министра Армении уходить с должности... 02/26/2015   13:16  |  Актуальная тема
Премьер-министр Армении Овик Абраамян отныне не будет занимать пост председателя Совета попечителей фонда “Национальный центр обеспечения качества профессионального образования".Председателя изберут 11 членов совета.
Об этом на заседании кабмина в четверг заявил министр-руководитель аппарата правительства Давид Арутюнян, напомнив о том, что ранее должность председателя Совета переходила к тому, кто занимал кресло премьер-министра РА.
“Только скажите, что я сам отказался, а не Вы меня к этому принудили”, - заявил Овик Абраамян, обращаясь к Давиду Арутюняну в ходе представления проекта.