Վարդան Պետրոսյանի գործով վերաքննիչ բողոք չի ներկայացվել 02/24/2015   13:21  |  Քրեական խրոնիկոն
Վարդան Պետրոսյանի վթարի գործով Վերաքննիչ բողոք այս պահին չի ներկայացվել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին 2 կողմերի փաստաբանները: Վարդան Պետրոսյանի փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը հայտնեց, որ դատարանից գրություն չի ստացել:
Իսկ տուժողների իրավահաջորդների շահերի ներկայացուցիչ, փաստաբան Ռուբեն Բալոյանը նշեց, որ վերաքննիչ բողոքը պատրաստել է և սպասում է Հակոբյանների վերջնական որոշմանը:
Բալոյանն ասաց նաև, որ տուժող կողմը վճռական է առաջին ատյանի դատարանի վճիռը բողոքարկելու հարցում, և իրեն պատվիրել են պատրաստել բողոքը:
«Այդ դիրքորոշումը չի փոխվել, երևի թե մոտ օրերս կհանձնենք դատարան»,- ասաց Ռուբեն Բալոյանը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 29-ին Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը շուրջ 1 տարի ընթացող դատավարության արդյունքում Վարդան Պետրոսյանին մեղավոր ճանաչեց ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ) նախատեսված հանցագործության կատարման մեջ` դատապարտելով 5 տարվա ազատազրկման, ինչպես նաև` 2 տարով զրկելով տրանսպորտային միջոցներ վարելու իրավունքից:

Стороны пока не подавали апелляции на приговор суда по делу о ДТП с участием известного актёра Вардана Петросяна 02/24/2015   14:25  |  Криминальная хроника
Стороны пока не подавали апелляционных жалоб на приговор суда первой инстанции по делу о ДТП с участием известного актёра Вардана Петросяна.Об этом сообщили адвокаты обеих сторон. Адвокат Вардана Петросяна Николай Багдасарян заявил, что не получал извещения из суда.
Адвокат Рубен Балоян, представляющий интересы потерпевшей стороны, отметил, что апелляционная жалоба готова и дожидается окончательного решения Акопянов.
Балоян также сообщил, что потерпевшая сторона настроена решительно в вопросе обжалования приговора суда, и попросила его подготовить жалобу.
“Позиция их не изменилась: по всей видимости, в ближайшие дни мы подадим апелляцию”, - сказал Рубен Балоян.
Суд первой инстанции Котайкской области Армении 29 января с.г. признал Вардана Петросяна виновным в ДТП со смертельным исходом и приговорил к 5 годам заключения, а также лишил его водительских прав сроком на два года.
Известному актеру и сатирику Вардану Петросяну было предъявлено обвинение по ч. 3ст. 242 УК РА (“нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортного средства, повлекшее по неосторожности смерть двух и более лиц ”).