Ուրցաձորում 20-ամյա երիտասարդն ինքնասպան է եղել՝ պոլիէթիլենային պարանով կախվելու միջոցով 02/23/2015   13:41  |  Արտակարգ պատահարներ
Երեկ Ուրցաձորում 20-ամյա երիտասարդ է ինքնասպան եղել՝ տանը կից անասնագոմի տանիքի հենասյունից պոլիէթիլենային պարանով կախվելու միջոցով:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ուրցաձորի գյուղապետ Ռաֆիկ Անդրեասյանը հայտնեց, որ երիտասարդը բնակվում էր ծնողների հետ, «խելացի, աշխատող ընտանիք զավակ էր»:
Գյուղապետը նշեց, որ երիտասարդն ինքը շատ շփվող ու խելացի էր, և իրենց համար անհայտ է՝ նման քայլի դիմելու պատճառը:
Ըստ գյուղապետի՝ երիտասարդն առողջական խնդիրն է ունեցել, մասնավորապես՝ ծառայության մեկնելուց հետո պարզվել է, որ նա թոքախտով հիվանդ է և այդ պատճառով էլ ազատվել է ծառայությունից, սակայն հիվանդությունը չէր կարող հանդիսանալ ինքնասպանության պատճառը:

20-летний юноша из армянского села Урцадзор свел счеты с жизнью 02/23/2015 14:02 | Чрезвычайное просшествие
20-летний юноша из села Урцадзор Араратской области Армении накануне, 22 февраля, покончил с собой, повесившись на полиэтиленовой веревке.
Староста села Рафик Андреасян в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” сообщил, что молодой человек жил с родителями и был “умным мальчиком из работящей семьи”.
Глава села заявил, что юноша был весьма общительным и умным парнем, и они затрудняются назвать возможные причины, побудившие его пойти на этот шаг.
По мнению старосты села, у юноши проблемы со здоровьем, в частности, после отправки на службу в армию выяснилось, что у него диагностировали пневмонию, что собственно и послужило основанием для освобождения его от прохождения военной службы. Однако, по его словам, болезнь вряд ли могла стать причиной суицида.