Բերման ենթարկված ԲՀԿ- ականներն ազատ են արձակվել 02/18/2015   09:25  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ երեկոյան ԲՀԿ-ի  Աջափնյակ վարչական շրջանի կառույցից ոստիկանություն բերման ենթարկված բոլոր 19 անձինք հենց երեկ էլ ազատ են արձակվել:
«Փաստինֆո»-ին այս մասին տեղեկացրեց ՀՀ Ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
Հիշեցնենք, ինչպես երեկ հայտնել էինք, ոստիկանության մեկնաբանության համաձայն,  ահազանգ էր ստացվել այն մասին, որ Հալաբյան 51 հասցեում գտնվող ԲՀԿ տարածքային գրասենյակում վիճաբանություն է տեղի ունեցել:
Ահազանգի հետքերով դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը բերման էր ենթարկել կուսակցության 19 անդամների, որոնց թվում նաև՝ տարածքային կառույցի ղեկավարին:
Ի դեպ, իրենք ԲՀԿ-ականները վիճաբանության մասին լուրերը ժխտում են՝ հավելելով, որ ոստիկանության օպերատիվ խմբի ժամանման պահին գրասենյակում  եղել են ոչ միայն տղամարդիկ, այլև կանայք ու երեխաներ:
08:27 18/02/2015  |  ՄամուլՇշի Մելոն սխալվե՞լ է. «Ժողովուրդ»
23:40 17/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԷլինար Վարդանյան. «ԲՀԿ ակտիվիստներին ազատ են արձակել». Aravot.am
22:09 17/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲերման է ենթարկվել 19 ԲՀԿ-ական
20:17 17/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԲՀԿ տարածքային կառույցի ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել
19:11 17/02/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲՀԿ խմբակցությունն արդեն կորցրել է 5 պատգամավոր
18:21 17/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԳրիգորի Մարգարյանն ու Հարություն Ղարագյոզյանը դադարեցնում են ԲՀԿ-ին անդամակցությունը
17:12 17/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոն ԲՀԿ-ականներից մեկին բերման են ենթարկել կնոջ դիմումով, մյուսին՝ գողության պատճառով. Tert
16:10 17/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԼեւոն Տեր-Պետրոսյանը ցանկություն է հայտնել հանդիպել Նախագահի հետ
15:32 17/02/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲՀԿ խմբակցության անդամ Մելիք Մանուկյանը մանդատից հրաժարվում է
15:04 17/02/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱԺ աշխատակազմը դեռևս չի ավարտել պատգամավորների կողմից ներկայացված բացակայությունների հիմքերի ուսումնասիրությունը

Задержанные накануне активисты “Процветающей Армении” отпущены на свободу 02/18/2015   10:01  |  Актуальная тема
Активистов “Процветающей Армении”, подвергнутых приводу накануне вечером из офиса партии в ереванском административном округе Ачапняк, отпущены на свободу. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщил руководитель начальник управления по связям с общественностью и информации Полиции РА Ашот Агаронян.
Ранее сообщалось, что в полицию поступил сигнал о том, что в офисе ППА, расположенном на улице Алабяна 51, произошла потасовка.
Прибывшая по вызову на место происшествия опергруппа подвергла приводу 19 членов ППА, в числе которых был и глава территориальной структуры.
Сами представители ППА опровергают информацию о потасовке. Более того, они утверждают, что в момент прихода полицейских в офисе находились не только мужчины, но и женщины и дети.
12:40 13/02/2015  |  Лента новостейВыступление президента напомнило пресс-секретарю партии ППА Тиграну Уриханяну "нервную аполитичную разборку"
08:16 13/02/2015  |  Актуальная темаПартия “Процветающая Армения” соберется в полдень на экстренное заседание