Առևանգված աղջկա հարազատներն ատրճանակով սպառնացել են փախցնել տվյալ ընտանիքի հարսին, եթե իրենց աղջկան չվերադարձնեն. Shamshyan 02/02/2015   17:27  |  Քրեական խրոնիկոն
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ Հաղարծին գյուղում փետրվարի 1-ին աղջիկ փախցնելու պատճառով քաշքշուկ է տեղի ունեցել և անգամ կրակոցներ են հնչել, բայց, բարեբախտաբար, զոհեր չկան:
Կայքը փորձել է տեղեկությունը ճշտել Հաղարծնի գյուղապետ Սարգիս Պողոսյանից, սակայն նա միայն հաստատել է տեղեկությունը, որ իրենց գյուղ աղջիկ են փախցրել, ինչի պատճառով քաշքշուկ է եղել:
Միաժամանակ նա ավելացրել է, որ այլ մանրամասների չի տիրապետում: Սակայն Հաղարծնի բնակիչներից լրատվամիջոցը տեղեկացել է, որ առևանգված աղջիկը Հրազդանից է, ում հարազատները, իմանալով կատարվածի մասին, եկել են նրա հետևից:

В армянском селе Агарцин похищение невесты обернулось разборками с пистолетом - Shamshyan 02/02/2015   18:15  |  Криминальная хроника
В селе Агарцин Тавушской области Армении похищение невесты закончилось потасовкой со стрельбой. К счастью, жертв нет. Инцидент произошел 1 февраля. Об этом сообщает Shamshyan.com.
Староста села Саркис Погосян в беседе с корреспондентом издания подтвердил лишь информацию, согласно которой имела место потасовка из-за похищения девушки.
Он также отметил, что не располагает иными сведениями. СМИ удалось выяснить, что похищенная девушка проживает в городе Раздан. Родственники, узнав о случившемся, приехали за ней.
По данным портала, один из гостей, пугая пистолетом, грозился похитить чужую невестку, если им не вернут родственницу.