ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին 01/28/2015   10:31  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից /114 արկ/ և ՌՊԳ-7 /5/, ՍՊԳ /1/ ու ԱԳՍ /37/ տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7000 կրակոց:  Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի  նախահարձակ  գործողություններին և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտկան հերթապահություն:

За ночь Азербайджан нарушил режим перемирия около 300 раз. АО НКР дала адекватный ответ на агрессивные действия противника 01/28/2015   10:57  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в ночь с 27-го на 28-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 300 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня.
Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров, а также из минометов калибра 60мм(114 снарядов) и гранатометов РПГ-7/5/, СГП-25/1/ и АГС/37/ по направлению армянских позиций было произведено более 7000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Передовые подразделения АО НКР дали адекватный ответ на агрессивные действия противника и продолжали уверенно нести боевое дежурство.