Ավետիսյանների ընտանիքի անդամներից մեկի կողմից Պերմյակովին ճանաչելու վարկածը հերքվե՞լ է. «Հայկական ժամանակ» 01/27/2015   07:51  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրում է, թե Գյումրիի սպանդի գործով նախաքննությամբ արդեն իսկ հերքվել է վարկածն այն մասին, թե Պերմյակովը ճանաչել է Ավետիսյանների ընտանիքի անդամներից որևէ մեկին:
Լրատվամիջոցը նշում է, որ սպանությունից անմիջապես հետո վարկածներ էին շրջանառվում, թե Պերմյակովը սոցիալական ցանցերի միջոցով կամ անձամբ ճանաչել է Ավետիսյանների ընտանիքի որևէ անդամի:
Ըստ թերթի, որ նշում. «Քննչական կոմիտեի պաշտոնյան, սակայն, ով ցանկացել է չնշել իր անունը, հավաստիացրել է, որ գործով ձեռք են բերվել բավարար ապացույցներ այս վարկածը հերքված համարելու համար: Մեր թղթակցին հայտնի է դարձել նաև, որ ուրբաթ օրը հայ քննիչները ևս մեկ անգամ են քննել Պերմյակովին: Վերջինս, մեր տեղեկություններով, պատասխանել է քննիչների բոլոր հարցերին»։

“Айкакан жаманак”: Версия о знакомстве Пермякова с кем-либо из членов семьи Аветисянов отклонена 01/27/2015   10:15  |  Пресса
Следствие уже отклонило версию, согласно которой Пермяков мог быть знаком с кем-либо из членов семьи Аветисянов. Об этом пишет газета “Айкакан жаманак”.
Как отмечает СМИ, сразу после убийства муссировались версии о том, что Пермяков через соцсети познакомился с кем-либо из семьи Аветисянов либо был лично знаком с ними
Чиновник из Следственного комитета Армении, который пожелал остаться неизвестным, накануне в беседе с корреспондентом газеты отметил, что в ходе предварительного следствия по делу о массовом убийстве в Гюмри добыто достаточно доказательств для отклонения данной версии. Как стало известно корреспонденту издания, в пятницу армянские следователи еще раз допросили Пермякова. По сведениям газеты, Пермяков ответил на все вопросы следователей.