ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է ՌԴ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Արկադի Բախինի հետ 01/13/2015   14:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր Գյումրիում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպում ունեցավ ՌԴ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, բանակի գեներալ Արկադի Բախինի հետ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Վերջինս ՀՀ պաշտպանության նախարարին ներկայացրեց նախօրեին տեղի ունեցած հանցագործության բացահայտման ուղղությամբ ՌԴ պաշտպանության նախարարության հանձնաժողովի կողմից կատարված աշխատանքները:
Մասնավորապես, բանակի գեներալ Ա.Բախինը տեղեկացրեց շարքային Վալերի Պերմյակովի ձեռբակալության, ՌԴ 102-րդ ռազմակայանում ընթացող ներքին ծառայողական քննության ընթացքի մասին և պատրաստակամություն հայտնեց շարունակել համագործակցությունը ՀՀ իրավապահ մարմինների հետ` հարուցված քրեական գործի շրջանակներում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հորդորեց շարունակել համադրված աշխատանքը երկու պետությունների պաշտպանական կառույցների միջև` հանցագործությունն ամբողջությամբ բացահայտելու գործում իրավապահ մարմիններին աջակցելու ուղղությամբ:
19:29 12/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության ռազմական և ռազմաօդային կցորդին

Глава Минобороны Армении встретился в Гюмри с первым заместителем министра обороны России 01/13/2015   14:59  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян во вторник в Гюмри встретился с первым заместителем министра обороны РФ генералом армии Аркадием Бахиным. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Заместитель министра обороны РФ Аркадий Бахин возглавляет комиссию Минобороны РФ, прибывшую в Армению для расследования причин произошедшей накануне в Гюмри трагедии.
Аркадий Бахин представил Сейрану Оганяну проведенные комиссией Минобороны России работы по раскрытию совершенного накануне преступления.
В частности, генерал армии Бахин сообщил подробности задержания рядового Валерия Пермякова, проинфомировал о ходе внутреннего служебного расследования, проводимого на 102-ой военной базе РФ, и выразил готовность продолжить сотрудничество с Арменией в рамках возбужденного уголовного дела.
Глава Минобороны Армении призвал к продолжению совместных работ между силовыми ведомствами двух стран для оказания правоохранительным органам содействия в полном раскрытии преступления.
Напомним, в городе Гюмри Ширакской области Армении сегодня было совершено жестокое убийство семьи из 6 человек. В числе жертв - двухлетний ребенок. Выстрелами из автомата были расстреляны члены одной семьи – Аветисян Сережа Карапетович, Аветисян Асмик Рафаэловна, Аветисян Армен Сергеевич, Аветисян Араксия Андраниковна, Аветисян Аида Сергеевна и двухлетняя девочка – Аветисян Асмик Арменовна. Еще один член семьи - шестимесячный Аветисян Сережа Арменович - в тяжелом состоянии госпитализирован в больницу.