6 ամսական երեխայի մոտ նկատվել է չնչին, բայց դրական դինամիկա. փոքրիկը կտեղափոխվի Երեւան 01/13/2015   10:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գյումրիի դեպքերով կտրած-ծակած վնասվածքներ ստացած 6 ամսական երեխայի մոտ գիշերվա ընթացքում շատ չնչին փոփոխություն է արձանագրվել՝ դրական դինամիկայով:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Գյումրու մոր և մանկան ավստրիական հիվանդանոց»-ի տնօրեն Աշոտ Կուրղինյանը նշեց, որ երեկ Առողջապահության նախարարի հանձնարարությամբ իրենց ԲԿ են այցելել Սուրբ Աստվածամայր ԲԿ-ի բժիշկները։
Նկատի ունենալով, որ փոքրիկի մոտ հնարավոր է հետագա բարդություններ լինեն` հենց դրանցից խուսափելու համար հնարավոր է, որ երեխան տեղափոխվի Սուրբ Ասվածամայր ԲԿ:
18:04 12/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԳալուստ Սահակյանը ցավակցել է Գյումրիում կատարված սոսկալի ողբերգության կապակցությամբ

Положительная динамика наметилась в состоянии здоровья госпитализированного после кровавого инцидента в Гюмри полугодовалого младенца 01/13/2015   11:17  |  Лента новостей
Незначительная положительная динамика наметилась в состоянии здоровья полугодовалого ребенка, получившего колото-резаное ранение в результате кровавого инцидента в Гюмри.
Как сообщили в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” директор Австрийской больницы матери и ребенка Гюмри Ашот Кургинян отметил,что по поручения главы Минздрава Армении в гюмрийскую клинику прибыли врачи ереванского медцентра “Святая Богородица”.
Во избежание возможных осложнений, ребенка, по всей вероятности, переведут в ереванский медцентр “Святая Богородица”.