Նախագահը Գյումրիում տեղի ունեցած հանցագործության կապակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել 01/12/2015   16:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Գյումրիում տեղի ունեցած սահմռկեցուցիչ հանցագործության կապակցությամբ հրատապ սելեկտորային խորհրդակցություն է անցկացրել իրավապահ մարմինների ղեկավարների հետ, որի ընթացքում շեշտվել է ամենակարճ ժամկետում դրա մանրամասները պարզելու, մեղավորներին հայտնաբերելու և օրենքի ողջ խստությամբ պատասխանատվության ենթարկելու կարևորությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հայաստանում տեղակայված ռուսական զինվորական բազայի հրամանատարությունը լիարժեքորեն համագործակցում է Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինների հետ և գործուն օժանդակություն ցուցաբերում գործի քննությանը:
Այժմ կատարվում են անհրաժեշտ բոլոր քայլերն այդ բարբարոսությունն իրականացրած հանցագործին հայտնաբերելու ուղղությամբ, որոնք գտնվում են Հանրապետության Նախագահի անմիջական վերահսկողության ներքո:
Նախագահն իր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն է հայտնում զոհվածների հարազատներին՝ կիսելով կորստյան անսահման վիշտն ու ցավը:

Президент Армении провел экстренное совещание с главами правоохранительных органов в связи с убийством целой семьи в Гюмри 01/12/2015 16:32 | Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян провел с руководителями правоохранительных органов экстренное селекторное совещание в связи с ужасающим преступлением в Гюмри. В ходе совещания была подчеркнута важность установления в кратчайшие сроки всех деталей преступления, а также его виновников и для их привлечения к ответственности по всей строгости закона.
Командование дислоцированной в Армении российской военной базы полноценно сотрудничает с правоохранительными органами Армении и оказывает содействие в расследовании дела.
В настоящее время под непосредственным контролем президента Армении осуществляются необходимые шаги для поиска преступника, совершившего это варварское преступление.
Глава государства выразил соболезнования родным погибших, заявив,что разделяет их безграничное горе.