ՊԲ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին 01/10/2015   13:33  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հունվարի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 2500 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82մմ ականանետերից /26 արկ/ և ՌՊԳ-7 /17 արկ/, ԳՊ-25 /2 արկ/ ու ԱԳՍ-17 /6 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է  ավելի քան 25000 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ առաջնագծում նկատված լարվածությունը շաբաթվա վերջում սկսել է նվազել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել՝ շփման գծի ողջ երկայնքով մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За неделю Азербайджан нарушил режима прекращения огня около 2500 раз. АО НКР дала адекватный ответ на агрессивные действия противника 01/10/2015 13:56 | Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 4-го по 10-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 2500 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 25000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Противник, помимо стрелкового оружия, применил также минометы калибра 60 мм и 82 мм(26 снарядов)и гранатометы типов РПГ-7(17 снарядов), ГП-25(2 снаряда) и АГС-17(6 снарядов).
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства НКР, к концу недели наметилась тенденция к снижению напряженности на передовой.
Передовые войсковые части АО НКР дали адекватный ответ на агрессивные действия противника и предприняли необходимые шаги по надежной организации защиты боевых позиций по всей протяженности линии соприкосновения.