ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության ԱԺ նախագահին և Սենատի նախագահին 01/09/2015   17:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Կլոդ Բարտոլոնին եւ Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Խոր վշտով տեղեկացանք 2015 թ. հունվարի 7-ին Փարիզում՝ «Շառլի Էբդո» պարբերականի խմբագրությունում, իրականացված ահաբեկչության մասին, որի
հետեւանքով կան բազմաթիվ զոհեր եւ վիրավորներ:
Խստորեն դատապարտելով ժողովրդավարության եւ խոսքի ազատության դեմ ցանկացած ոտնձգություն եւ մերժելով ահաբեկչության ցանկացած դրսեւորում՝ մեր անկեղծ
վշտակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում ֆրանսիացի բարեկամ ժողովրդին, զոհվածների հարազատներին եւ մերձավորներին, իսկ վիրավորներին մաղթում ենք
շուտափույթ ապաքինում:
Ընդունեք, խնդրեմ, խորին հարգանքներիս հավաստիքը»:
16:43 09/01/2015  |  Միջազգային լրահոսԱհաբեկչական սպառնալիքն Եվրոպայում բարձր է մնում. բրիտանական հակահետախուզություն
14:53 09/01/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆոր ահաբեկչություն Ֆրանսիայում. նախնական տվյալներով կան զոհեր ու պատանդներ
22:30 08/01/2015  |  Միջազգային լրահոս«Իսլամական պետության» ռադիոն հերոս է որակել Charlie Hebdo-ի վրա հարձակվածներին
22:20 08/01/2015  |  Միջազգային լրահոսCharlie Hebdo պարբերականի վերջին համարը վաճառքի է հանվել 100 եվրոյով
21:58 08/01/2015  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայում հյուսիսում հայտարարվել է ահաբեկչության սպառնալիքի ամենաբարձր մակարդակը
21:49 08/01/2015  |  Միջազգային լրահոսՄիջազգային արձագանքներ. Մուսուլմանները՝ ամբողջության մեջ վերցված, չպետք է լինեն կասկածանքի տակ
20:25 08/01/2015  |  Միջազգային լրահոս«Charlie Hebdo»-ի նոր համարը լույս կտեսնի 1 մլն տպաքանակով
15:52 08/01/2015  |  Միջազգային լրահոս«Charlie Hebdo»-ի հրաձգությունից հետո Ֆրանսիայում մզկիթների վրա մի քանի հարձակում է տեղի ունեցել
13:00 08/01/2015  |  Միջազգային լրահոսՓարիզում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետեւանքով երկու մարդ գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում
12:42 08/01/2015  |  Միջազգային լրահոսՓարիզում նոր կրակոցների առնչությունը ահաբեկչական ակտին քիչ հավանական է համարվում

Спикер парламента Армении выразил соболезнования председателям НС и Сената Франции в связи с терактом в Париже 01/09/2015   18:08  |  Лента новостей
Спикер парламента Армении Галуст Саакян направил соболезнования своему французскому коллеге Клоду Бартолони и председателю Сената Жерару Ларше в связи с терактом, осуществленным в редакции журнала Charlie Hebdo в Париже. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
С глубокой скорбью узнал весть о совершенном 7 января 2015 года теракте в редакции журнала Charlie Hebdo, приведшем к многочисленным жертвам и ранениям.
“Строго осуждая любое посягательство на демократию и свободу слова и отвергая любое проявление терроризма, выражаем свои соболезнования и поддержку родным и близким погибших, а раненым желаем скорейшего выздоровления”, - говорится в сообщении.
13:46 09/01/2015  |  Международные новостиПрокуратура Парижа опровергает информацию о гибели людей в ходе полицейской операции
12:46 09/01/2015  |  Международные новостиПерестрелка в пригороде Парижа: двое человек убиты и 20 ранены
16:09 08/01/2015  |  Международные новостиСразу несколько мечетей подверглись нападениям во Франции после теракта в редакции журнала Charlie Hebdo
16:09 07/01/2015  |  Международные новостиНеизвестные открыли стрельбу в редакции парижского журнала Charlie Hebdo: погибли 11 человек