Ձնաբքի, մերկասառույցի և մառախուղի պատճառով կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 01/09/2015   09:22  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 9-ի ժամը 08.30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Ձնաբքի հետևանքով փակ են  Վարդենյաց լեռնանցքը, Սոթք - Քարվաճառ  և Աշոցք - Տաշիր ավտոճանապարհը:
Դժվարանցանելի են Դիլիջանի և Սպիտակի ոլորանները և Գյումրի-Ամասիա, Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհները:
Տիգրանաշենի ոլորաններին և Սարավան գյուղում բուք է:
ՀՀ բոլոր ավտոճանապարհներին առկա է մերկասառույց:
Արագածոտնի մարզի Ապարան, Թալին քաղաքներում և Արագած գյուղում, Տիգրանաշենի ոլորաններում առկա է մառախուղ:
Ձյուն է տեղում Սյունիքի մարզում:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` առատ տեղումների պատճառով Ստեփանծմինդա-Լարս և Նինոծմինդա-Բավրա ավտոճանապարհները փակ են բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

Метель, гололед и туман затруднили движение на магистралях в Армении, закрыта дорога в Грузию через КПП “Бавра” 01/09/2015   10:31  |  Информационная платформа
По состоянию на 08:30 8 января на территории Армении есть труднопроходимые и закрытые автотрассы, сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям республики.
Из-за метели затруднено движение транспорта на перевале Варденяц, а также по автотрассам Сотк-Карвачар и Ашоцк-Ташир.
Движение транспорта затруднено также на Спитакском серпантине, автотрассах Гюмри-Амасия, Берд-Чамбарак.
На серпантинах Тигранашена и в селе Сараван наблюдается метель.
На всех автомагистралях образовался гололед.
Города Апаран, Талин и село Арагац, а также на серпантины Тигранашена заволокло туманом.
В Сюникской области идет снег.
По данным Департамента чрезвычайных ситуаций МВД Грузии, из-за обильного снегопада автомагистрали Степанцминда – Ларс и Ниноцминда-Бавра закрыты для проезда всех видов автотранспорта.