Վարդան Պետրոսյանի ախտորոշումը հայտնի չէ. Նա կալանավայրում է 12/27/2014   13:57  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դերասան Վարդան Պետրոսյանը շարունակում է մնալ բժիշկների հսկողության տակ: Նա այս պահին «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի հիվանդանոցում է:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց նրա փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը: Փաստաբանը նաև նշեց, որ Վարդան Պետրոսյանը «Նուբարաշենից» որևէ այլ հիվանդանոց չի տեղափոխվել` ոչ դատապարտյալների և ոչ էլ քաղաքացիական:
«Տեղափոխությունը բավական բարդ խնդիր է, հատկապես՝ այս Նոր տարվա օրերին»,- ասաց Նիկոլայ Բաղդասարյանը` միաժամանակ հավելելով, որ առայժմ հայտնի չէ, թե ինչն էր դերասանի առողջական վիճակի վատթարացման պատճառը, և ինչ են ախտորոշել կալանավայրի բժիշկները նրա մոտ:
Հիշեցնենք՝ Վարդան Պետրոսյանի ավտովթարի գործով դեկտեմբերի 25-ին նշանակված այս տարվա վերջին դատական նիստը չէր կայացել` Վարդան Պետրոսյանի վատառողջ լինելու պատճառով:
Դատավարությունը, ամենայն հավանականությամբ, կշարունակվի արդեն հաջորդ տարի` հունվարի 12-ից հետո: Նիստի օրն առայժմ նշանակված չէ:
17:30 17/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴեպքից հետո Վարդան Պետրոսյանը փոխհատուցել է տուժողների վնասը. Գումարի չափը դերասանը խնդրել է չբացահայտել

Информации о диагнозе Вардана Петросяна пока нет, актер находится в УИУ “Нубарашен” 12/27/2014   14:23  |  Актуальная тема
Актер Вардан Петросян продолжает оставаться под наблюдением врачей. Он в настоящее время находится в УИУ “Нубарашен”.
Об этом ИА “Фактинфо” сообщил адвокат актера Николай Багдасарян. Адвокат также отметил, что Вардан Петросян не был госпитализирован ни в больницу для заключенных, ни в гражданскую клинику.
Н. Багдасарян заявил, что он пока не располагает сведениями о причинах ухудшения здоровья и диагнозе, который поставили врачи тюремной больницы.
Напомним, что назначенное на 25 декабря последнее заседание суда по резонансному делу о ДТП с участием Вардана Петросяна не состоялось из-за возникших у актера проблем со здоровьем.