«Օրենքով գողեր» ու քրեական հեղինակություններ Հայաստան չեն ժամանել. Աշոտ Ահարոնյան 12/18/2014   16:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Օրենքով գողեր» ու քրեական հեղինակություններ Հայաստան չեն ժամանել: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառել է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
«Զանգվածային լրատվության որոշ միջոցներ տեղեկատվություն են տարածել, թե Հայաստան են ժամանելու «օրենքով գողեր» ու քրեական հեղինակություններ՝ «օրենքով գող» Արմեն Կանևսկոյի մահվան տարելիցին մասնակցելու:
Ոստիկանությունը հայտարարում է, որ այդ լուրերը բացարձակապես չեն համապատասխանում իրականությանը. քրեական աշխարհի ներկայացուցիչները մշտապես գտնվում են ոստիկանության տեսադաշտում և նրանց յուրաքանչյուր տեղաշարժ վերահսկվում է իրավապահների կողմից՝ ինչպես օպերատիվ իրավիճակի կայունության, այնպես էլ օրենքի և օրինականության ապահովման նպատակով»:
08:50 15/08/2014  |  ՄամուլԳողականների շրջանում բունտ է հասունանում Մհեր Սեդրակյանի դեմ. «Հրապարակ»
14:50 16/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՄոսկվայում «գողականների» հանդիպման ժամանակ ձերբակալվել է շուրջ 70 մարդ

Полиция Армении опровергает сообщения о приезде “воров в законе” на годовщину смерти Армена Каневского 12/18/2014   16:39  |  Лента новостей
“Воры в законе” и криминальные авторитеты в Армению не приезжали. Об этом написал на своей странице в соцсети Facebook пресс-секретарь Полиции РА Ашот Агаронян, опровергая сообщения ряда СМИ о якобы приезде криминальных авторитетов на годовщину смерти “вора в законе” Армена Каневского.
“Данная информация абсолютно не соответствуют действительности.Представители криминального мира постоянно находятся в поле зрения Полиции, и их любое перемещение контролируется правоохранительными органами с целью обеспечения как стабильности оперативной обстановки, так и закона и легальности", – написал А. Агаронян в Facebook.