Պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Չինաստանի դեսպանի հետ 12/12/2014   16:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
2014թ. դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տյան Էրլունին: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորեց դեսպանին` պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, մաղթելով նրան նորանոր հաջողություններ պատասխանատու առաքելության մեջ, և հույս հայտնեց, որ հայ-չինական ռազմաքաղաքական երկխոսությունը կշարունակվի երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման և համագործակցության ոլորտների ընդլայնման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարծիքներ փոխանակեցին նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցերի շուրջ:

Глава Минобороны и новый посол Китая обменялись мнениями по вопросам региональной и международной безопасности 12/12/2014   17:28  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян принял сегодня, 12 декабря, нового посла Китая в РА Тяня Эрлуна.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении, министр поздравил посла с назначением и пожелал ему успехов в его миссии.
Сейран Оганян выразил надежду на то, что военно-политической диалог между Арменией и Китаем сфере будет продолжен в направлении развития двусторонних отношений и расширения сфер сотрудничества. В ходе встречи стороны также обменялись мнениями по вопросам региональной и международной безопасности.