Հարուցվել է քրեական գործ՝ Արամ Մանուկյանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ 12/12/2014   17:16  |  Քրեական խրոնիկոն
Ազգային ժողովի «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության քարտուղար,  պատգամավոր Արամ Մանուկյանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ Արաբկիրի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 117-րդ հոդվածի՝  դիտավորությամբ առողջությանը թեթև վնաս պատճառելը, հատկանիշներով:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Սոնա Տռուզյանը, դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ տարածքում առկա է տեսանկարահանող սարք, որի տեսագրությունն ուղարկվել է փորձաքննության:
Երեկ «Փաստինֆո»-ն  տեղեկացրել էր, որ  իր տան շքամուտքի մոտ հարձակման է ենթարկվել  Ազգային ժողովի «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը։

Возбуждено уголовное дело по факту применения насилия в отношении армянского оппозиционного депутата Арама Манукяна 12/12/2014   17:39  |  Криминальная хроника
В следственном отделе Следственного комитета Армении по ереванскому району Арабкир возбуждено уголовное дело по факту применения насилия в отношении секретаря оппозиционной парламентской фракции “Армянский национальный конгресс” Арама Манукяна. Дело заведено по ст. 117 УК Армении.
Как сообщила ИА “ФактИнфо” пресс-секретарь СК Армении Сона Трузян, при осмотре места происшествия была обнаружена камера наружного наблюдения, видеозапись с которой в настоящий момент изучается осуществляющим производство органом.
Как передавало ранее ИА “Фактинфо’, накануне неизвестные напали на секретаря оппозиционной парламентской фракции “Армянский национальный конгресс” Арама Манукяна. Инцидент произошел у подъезда дома депутата. Сообщалось, что Манукян получил травмы.