Պահպանության բաժնի ոստիկանը և նրա եղբայրը մետաղական բանալիով և մետաղական ամբարձիչով ծեծել են քաղաքացիներին. ՀՔԾ 12/02/2014   11:02  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2014 թվականի նոյեմբերի 9-ի լույս 10-ի գիշերը՝ ժամը 05:30-ի սահմաններում, ՀՀ ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության Արարատի բաժնին կից պահպանության բաժնի ոստիկանը և նրա եղբայրը Երևան- Երասխ ավտոմայրուղու աջ կողմում տեղադրված վագոն-տնակի դիմաց անձնական փոխհարաբերությունների շուրջ առաջացած վեճի ընթացքում արհեստագործական մեծ մետաղական բանալիով և մետաղական ամբարձիչով ծեծել են եղբայրներ Եղիշե Մ.-ին և Արթուր Մ.-ին: Այս մասին հայտնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը:
Վիճաբանության ընթացքում ոստիկանը դիտավորյալ կոտրել է Եղիշե Մ.-ին պատկանող «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենայի հետևի ապակու և հետևի աջ կողային ապակու արևի պաշտպանիչները, այնուհետև փախցրել է ավտոմեքենան, դրա միջից և վրայից գողացել զգալի չափի արժողության «Նոկիա» բջջային հեռախոսը և «Մերսեդեսի» տարբերանշանը, իսկ մեքենան թողել Արարատ քաղաքում:
Քաղաքացիներ Եղիշե Մ.-ի և Արթուր Մ.-ի հաղորդումների հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածով, 177-րդ, 183-րդ և 185-րդ հոդվածների 1-ին մասերով հարուցվել է քրեական գործ:
12:27 26/08/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանը, մի խումբ անձանց հետ, ծեծել է քաղաքացուն. ՀՔԾ
13:28 17/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԸստ քաղաքացու՝ հերթապահ մասում ինքը ծեծի է ենթարկվել ոստիկանների կողմից
10:55 12/03/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՈստիկանության Վարդենիսի բաժնում քաղաքացին ծեծի է ենթարկվել
10:35 11/02/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՈստիկանը և կինը քաշքշել են իրար ու հարվածել. ՀՔԾ
13:21 21/01/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՔաղաքացին վնասվածքն ստացել է ոստիկանի հետ վիճաբանության ժամանակ. ՀՔԾ

Полицейский из отдела охраны и его брат во время ссоры избили домкратом двоих мужчин - Специальная следслужба Армении 12/02/2014   12:07  |  Актуальная тема
В ночь с 9-ого на 10-ое ноября 2014 года около 05:30 полицейский отдела охраны при Араратском отделе Араратского областного управления Полиции Армении и его брат в ходе перепалки, возникшей на почве выяснения личных отношений, напротив вагона-домика, расположенного на автомагистрали Ереван-Ерасх, большим металлическим ключом и металлическим домкратом избили братьев Егише М. и Артура М.
В ходе ссоры полицейский намеренно сломал солнцезащитные сетки заднего стекла и заднего правого бокового стекла принадлежащего Егише М. “Мерседеса”, а затем угнал автомобиль, украл оттуда дорогостоящий мобильный телефон “Nokia” и эмблему “Мерседес”, а автомобиль оставил в городе Арарате.
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Республики Армения на основе заявлений граждан Егише М. и Артура М., возбуждено уголовное дело по ст. 118, ч. 1 статей 177, 183 и 185 Уголовного кодекса Армении.