ՀՀ Նախագահի հրամանագիրը՝ ՀՀ զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի սպաների զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին 11/27/2014   15:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել՝ ՀՀ զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի սպաների զորակոչ անցկացնելո և զորացրում կատարելու մասին:
ՀՀ Նախագահը հրամանագիրն ստորագրելիս ղեկավարվել է «Զինապարտության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 11-րդ հոդվածի 4-րդ մասով` որոշելով.
1. 2014 թվականի դեկտեմբեր ամսին անցկացնել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի` մինչև 35 տարեկան սպաների զորակոչ` ծառայության ժամկետը սահմանելով երկու տարի:
2. 2014 թվականի դեկտեմբերին զորացրել սահմանված ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած բժշկական կազմի սպաներին:

Президент Армении подписал указ о призыве и демобилизации военных врачей запаса 11/27/2014   15:38  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян подписал в четверг указ о проведении призыва и демобилизации офицеров медицинского состава первой группы запаса Вооруженных сил. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Соответствующий указ президент подписал, руководствуясь ч. 4 ст. 11 акона РА “О Воинской повинности”
“Провести в декабре  призыв офицеров медицинского состава первой группы запаса Вооруженных сил в возрасте до 35 лет со сроком службы в  два года. В декабре также будут демобилизованы офицеры медицинского состава, прошедшие  в установленные сроки обязательную службу”, - говорится в сообщении.
Правительству Армении поручено в двухнедельный срок после вступления указа в силу принять соответствующее решение по обеспечению исполнения указа президента.