«Ղ. Տելեկոմ» ՓԲ ընկերության պաշտոնյան ձերբակալվել է շուրջ 751 մլն դրամի հափշտակության կասկածանքով 11/24/2014   20:47  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում, ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչությունից ստացված նյութերի հիման վրա, 2014թ. նոյեմբերի 24-ին հարուցվել է քրեական գործ՝  «Ղ. Տելեկոմ» ՓԲ ընկերության վաճառքի և բաժանորդների սպասարկման վարչության բաժանորդների սպասարկման և բողոքարկման բաժնի Սյունիքի մարզի սպասարկման կենտրոնների պատասխանատու Աշոտ Կույումջյանի կողմից շուրջ 751 մլն դրամի հափշտակություն կատարելու դեպքի առթիվ:
ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից տեղեկացնում են, որ քննության տվյալներով` Ա.Կույումջյանի կողմից  2010-2014թթ. ընթացքում յուրացման եղանակով հափշտակվել է իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափերի՝ 751.000.016 դրամ ընդհանուր արժողությամբ լիցքավորման քարտեր:
Նկարագրված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով Աշոտ Կույումջյանը 2014թ. նոյեմբերի 24-ին ձերբակալվել է: ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է:

Сотрудник “К-Телеком” арестован по подозрению в хищении 751 млн. драмов 11/25/2014   09:57  |  Актуальная тема
В Главном управлении по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении на основе материалов, полученных из Главного управления по борьбе с организованной преступностью, 24 ноября 2014 года было возбуждено уголовное дело по факту хищения сотрудником АОЗТ “К-Телеком”( бренд VivaCell-MTS ) - ответственным за сервисные центры по Сюникской области отдела обслуживания клиентов управления продаж и обслуживания клиентов Ашотом Куюмджяном порядка 751 млн. драмов.
Как сообщают в пресс-службе СК Армении, по данным следствия, А. Куюмджян в период с 2010 по 2014 гг. путем присвоения и злоупотребления доверием совершил хищение карт пополнения на сумму в общей сложности 751.000.016 драмов.
24 ноября по подозрению в совершении вышеописанного преступления Ашот Куюмджян был арестован. Предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по п. 1 ч. 3 ст. 179 УК РА, продолжается.