Կիպրոսի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր 11/20/2014   15:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Յանակիս Օմիրուի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի եւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 20-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ են դրել 1915 թվ. Հայոց ցեղասպանության հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգել մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը:

Делегация парламента Кипра посетила в Ереване Мемориал памяти жертв Геноцида армян 11/20/2014   17:20  |  Лента новостей
Делегация, возглавляемая председателем Палаты Представителей Республики Кипр Янакисом Омиру, в сопровождении вице-спикера НС Эдуарда Шармазанова и руководителя-генерального секретаря Аппарата НС Грайра Товмасяна в четверг посетила Мемориал памяти жертв Геноцида армян в Цицернакаберде.Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
Члены делегации возложили венок и цветы к мемориалу Геноцида армян 1915 года и почтили молчанием память полутора миллионов невинных жертв злодеяния. Гости побывали также в Музее-институте Геноцида армян.