Նախագահը ցավակցություն է հայտնել՝ Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ 11/11/2014   12:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել՝ նոյեմբերի 10-ի երեկոյան Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Խոր ցավով տեղեկացա Գյումրի-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի մասին, որին զոհ դարձան անմեղ քաղաքացիներ: Այս ծանր պահին կիսելով զոհվածների ընտանիքների և հարազատների անսահման վիշտն ու ցավը՝ անկեղծ զորակցություն եմ հայտնում նրանց, մաղթում համբերություն և տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Վստահ եմ՝ իրավապահ մարմինները կկատարեն դեպքի բոլոր հանգամանքների մանրակրկիտ քննություն, կպարզեն այս ողբերգության բոլոր պատճառները, և մեղավորները պատասխանատվության կենթարկվեն օրենքի ողջ խստությամբ»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցության մեջ:

Президент Армении выразил соболезнования семьям погибших в страшной автокатастрофе в Ширакской области 11/11/2014 12:50 | Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян выразил соболезнования в связи с произошедшей 10 ноября трагической автокатастрофой на дороге Гюмри-Ереван, унесшем жизни 7 человек. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
“С глубокой болью воспринял весть об аварии на дороге Гюмри-Ереван, жертвами которой стали невинные граждане. В эту трудную минуту, разделяя боль невосполнимой утраты и горе семей и родных погибших, я выражаю свою искреннюю поддержку, желаю терпения и стойкости, а пострадавшим - скорейшего выздоровления.
Уверен, что правоохранительные органы проведут тщательное расследование всех обстоятельств инцидента, установят все причины этой трагедии, и привлекут виновных к ответственности по всей строгости закона”, - говорится в соболезновании президента.