Մաշտոցի անձնագրային բաժնի աշխատակիցները բռնվել են կաշառք վերցնելիս 11/08/2014   10:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 6-ին մի քաղաքացի է դիմել ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչություն և հայտնել, որ փաստացի հաշվառման նպատակով բնակության հանգամանքը հաստատող տեղեկություն անձնագրային բաժանմունք ներկայացնելու համար ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի համայնքային ոստիկանության բաժանմունքի ավագ տեսուչ Ա.Հարությունյանն օրեր առաջ իրենից պահանջել է 600 ԱՄՆ դոլար կաշառք, սակարկելուց հետո թիվը նվազել է 50 դոլարով:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 5-ին քաղաքացին Հարությունյանին արդեն տվել է 200 դոլար և 50 հազար դրամ, ինչից հետո պայմանավորվել են մնացած 200 դոլարը հանձնել նոյեմբերի 7-ին:
Ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում նոյեմբերի 7-ին՝ ժամը 14:10-ին, ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում, 80 հազար դրամ կաշառք վերցնելու պահին բռնվել են համայնքային ոստիկանության ավագ տեսուչ, ոստիկանության մայոր Ա.Հարությունյանը և նույն բաժանմունքի ավագ տեսուչ, ոստիկանության փոխգնդապետ Հ.Խաչատրյանը:

В Ереване сотрудники паспортного отдела задержаны при получении взятки 11/08/2014 11:25 | Актуальная тема
6 ноября некий гражданин обратился в Управление внутренней безопасности полиции и заявил, что старший инспектор районного отделения Маштоцского отдела А. Арутюнян потребовал от него взятку в размере 600 долларов США за представление в паспортный отдел справки, подтверждающей факт его проживания с целью постановки на учет. По итогам торгов цену удалось снизить на $50.
Пресс-служба полиции сообщает, что 5 ноября гражданин отдал Арутюняну 200 долларов и 50 тыс. драмов, после чего была достигнута договоренность о передаче остальных 200 долларов 7 ноября.
В результате предпринятых сотрудниками Управления внутренней безопасности полиции Армении 7 ноября, в 14.10 в Маштоцском отделе полиции в момент получения взятки в размере 80 тыс.драмов были задержаны старший инспектор районной полиции А. Арутюнян и старший инспектор того же отделения, подполковник полиции Хачатрян.