Ոստիկանության բաժնում նսեմացրել են քաղաքացուն. Ահազանգում է քաղաքացին 10/30/2014   11:15  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում, նյութերի նախապատրաստման ընթացքում, Կարեն Մ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014 թվականի սեպտեմբերի 26-ին հրավիրվել է ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի բաժին` ձեռքի վնասվածքի կապակցությամբ բացատրություններ տալու համար: Նույն օրը` ժամը 13:00-ի սահմաններում, ներկայացել է ոստիկանության հիշյալ բաժին:
ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջի տեղեկացմամբ՝ Կարեն Մ.-ն հաղորդմամբ` ոստիկաններն իրեն տևական ժամանակ անօրինական պահել են ոստիկանության բաժնում, վիրավորել ու նսեմացրել են` ոտնահարելով իր իրավունքներն ու օրինական շահերը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

Вызванный в котайкский отдел для дачи разъяснений мужчина утверждает, что полицейские его унизили 10/30/2014 14:00 | Актуальная тема
В ходе подготовки материалов в Специальной следственной службе Армении Карен М. сообщил о том, что 26 сентября 2014 года его вызвали в котайкский отдел полиции для дачи разъяснений относительно полученной раны руки. В тот же день днем мужчина явился в указанный отдел полиции.
Карен М. сообщил, что полицейские в течение продолжительного времени незаконно его удерживали в отделе полиции, оскорбляли и унижали его, попирая его права и законные интересы, говорится в сообщении, опубликованном на официальном сайте ССС РА.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 ст.308 УК РА. Ведется предварительное следствие.