Ոստիկանները մի խումբ անձանց համոզել են հրաժարվել հաղորդում տալ. ՀՔԾ 12/05/2013   12:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Քաղաքացի Ռ. Թ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ:
Ըստ Ռ. Թ.-ի հաղորդման` ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Կենտրոնական բաժնի առանձին պաշտոնատար անձինք, անձնական շահագրգռվածությունից ելնելով, 2013թ. մայիսի 3-ին իրենց պաշտոնեական դիրքն օգտագործել են ծառայության շահերին հակառակ:
Նրանք տարբեր եղանակներով համոզել են հրաժարվել մի խումբ անձանց կողմից նույն օրը Ռ. Թ.-ին ծեծի ենթարկելու վերաբերյալ հաղորդում տալուց, որով էական վնաս են հասցրել պետության օրինական շահերին:

Полицейские уговорили людей отказаться от заявления - Специальная следственная служба Армении 12/05/2013   12:44  |  Криминальная хроника
По подготовленным на основании заявления гражданина Р. Т материалам в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по ч. 1ст. 308 УК РА.
Согласно заявлению, отдельные должностные лица Центрального отдела Управления г. Ереван Полиции РА, исходя из личной заинтересованности, 3 мая 2013г. использование свое служебное положение вопреки интересам службы.
Они различными способами уговорили отказаться от заявления касательно учиненного группой лиц над Р.Т. избиения, что повлекло причинение существенного ущерба законным интересам государства.