Ոստիկանները ծեծել են քաղաքացուն. վերջինս տեղափոխվել է հիվանդանոց 10/29/2014   11:09  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Հարություն Մ.-ն գրավոր հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014 թվականի սեպտեմբերի 26-ին հանրապետական հիվանդանոցում վիճաբանել է բուժանձնակազմի հետ, որի կապակցությամբ հիվանդանոց ժամանած ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի աշխատակիցների կողմից ծեծի է ենթարկվել:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը՝ հավելելով, որ դրանից հետո, ըստ կալանավորի հաղորդման, ինքը տարվել է ոստիկանության հիշյալ բաժին, որտեղ ոստիկանները շարունակել են իրեն ծեծի ենթարկել, ինչի հետևանքով վատացել է ինքնազգացողությունը և շտապօգնության կողմից տեղափոխվել հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունք:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

Мужчина утверждает, что ереванские полицейские избили его до реанимации 10/29/2014 12:05 | Актуальная тема
Заключенный уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен” Арутюн М. подал письменное заявление, в котором утверждает, что 26 сентября 2014 года в Республиканской больнице повздорил с медперсоналом. Прибывшие в этой связи сотрудники Маштоцского отдела полиции подвергли его избиению.
Об этом сообщается на официальном сайте Специальной следственной службы Армении. По словам заключенного, полицейские после этого забрали его в вышеупомянутый отдел, где продолжали его избивать, в результате чего он попал в реанимацию.
По данному факту в Специальной следственной службы Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст. 309 УК РА.