Նոր մանրամասներ` ոստիկան «Դոգի» գործունեության մասին 10/28/2014   12:52  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով՝ ոստիկանության նախկին աշխատակից, ոստիկանության մայոր Վարդան Ղ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 2013թ. օգոստոսին, հյուրանոցային համալիրի վարձակալից գումար շորթելու դիտավորությամբ, իր մտերիմ Հովհաննես Ե.-ին հանձնարարել է տեսանյութեր նկարահանել՝ այդ համալիրի մոտ պարբերաբար մարմնավաճառությամբ զբաղվող կանանց վերաբերյալ:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից, տեսանյութերը պատրաստելուց հետո, Վարդան Ղ.-ի ցուցումով Հովհաննես Ե.-ն և իրենց ընկեր Արթուր Մ.-ն նույն ամսին տարբեր սրճարաններում հանդիպումներ են ունեցել հյուրանոցային համալիրի վարձակալի հետ ու նրանից պահանջել խոշոր չափերով գումար` սպառնալով հակառակ դեպքում համացանցում հրապարակել վերջինիս իրավունքներին ու օրինական շահերին էական վնաս հասցնող տեղեկություններ:
Վարդան Ղ.-ի համաձայնությամբ ու ցուցումով՝ Հովհաննես Ե.-ն պահանջել և բանկային փոխանցումների միջոցով ստացել է ընդհանուր առմամբ 500.000 ՀՀ դրամ:
Վարդան Ղ.-ին մեղարանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-182-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 3.1 կետերով և վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:
17:55 22/10/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԸստ քաղաքացու հաղորդման` ոստիկանը հայհոյել է իրեն ու հարվածել դեմքին
12:05 17/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՔաղաքացու ներկայութամբ ոստիկանության աշխատակիցները կեղծ արձանագրություններ են կազմել. ՀՔԾ
11:46 15/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԸստ կալանավորի՝ իր բանավոր հաղորդումը վարույթն իրականացնողը չի արձանագրել և օրենքով սահմանված կարգով ընթացք չի տվել
13:13 08/10/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՄեղադրյալի խոսքով՝ արձանագրությունը քրեական գործի նյութերին չի կցվել
13:22 07/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԸստ քաղաքացու՝ ոստիկանության աշխատակիցը իրեն՝ վկային, հորդորել է իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունքներ տալ

ССС Армении расследует дело против экс-полицейского, поручившего в целях вымогательства подготовить видеоролики о проститутках 10/28/2014   14:08  |  Криминальная хроника
В рамках уголовного дела, расследуемого в производстве Специальной следственной службы Армении, сотруднику полиции Вардану Г. предъявлено обвинение в совершении деяния, предусмотренного пп. 2 и 3.1 ч. 2ст. 38-182 УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Вардана Г., в частности, обвиняют в том, что он в августе 2013 года в целях вымогательства денег у арендатора гостиничного комплекса поручил своему близкому товарищу Оганесу Е. отснять видеоролики о женщинах, занимающихся проституцией у вышеупомянутого заведения.
Как сообщается на сайте ССС РА, после подготовки видеоматериалов, по указанию  Вардана Г. Оганес Е. и их общий друг Артур М. встретились несколько раз в кафе с арендатором гостиничного комплекса и потребовали у него крупную сумму, угрожая в противном случае обнародовать в Интернете сведения, наносящие вред правам и законным интересам последнего.
По указанию и с согласия Вардана Г. Оганес Е. потребовал и получил путем перевода на банковский счет в общей сложности 500 тыс. драмов.