Ըստ քաղաքացու՝ ոստիկանության աշխատակիցը իրեն՝ վկային, հորդորել է իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունքներ տալ 10/07/2014   13:22  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Լարիսա Հ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին տեղեկանում եքն ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից:
ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Գեղարքունիքի մարզի քննչական բաժնի Սևանի քննչական բաժանմունքում Տիգրան Ն.-ին ծանր մարմնական վնասվածք հասցնելու դեպքի առթիվ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, հարուցված քրեական գործով վկա Լարիսա Հ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ հիշյալ քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ՀՀ ոստիկանության` պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող անձը, չարաշահելով պաշտոնեական լիազորությունները, գործի իրական հանգամանքները խեղաթյուրելու նպատակով իրեն հորդորել է իրականությանը չհամապատասխանող ցուցմունքներ տալ գործով մեղադրյալ Մխիթար Ն.-ի` տուժող Տիգրան Ն.-ին դանակահարելու նախնական դիտավորություն ունենալու վերաբերյալ:
Ըստ քաղաքացու՝ դրանից հետո սպառնացել է, որպեսզի Լարիսա Հ.-ն լրացուցիչ հարցաքննությունների ընթացքում պնդի նախկինում տված, իրականությանը չհամապատասխանող իր ցուցմունքը:
12:17 30/05/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանության աշխատակիցները հանցագործության դեպքը հաշվառումից թաքցրել են և գործ չեն հարուցել. ՀՔԾ
13:32 15/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՎաղարշապատի ոստիկանները հրաժարվել են քաղաքացուց վերցնել հաղորդում՝ հանցագործության մասին

Свидетельница утверждает, что сотрудник полиции Армении подстрекал ее к даче ложных показаний 10/07/2014   15:15  |  Актуальная тема
По подготовленным на основании заявления гражданки Ларисы материалам в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 ст. 308 УК Армении. Об этом сообщается на официальном сайте ССС РА.
В рамках уголовного дела, возбужденного в следственном отделении Севана по факту нанесения Тиграну Н. тяжких телесных повреждений, свидетельница по делу Лариса подала заявление о том, что в ходе расследования вышеупомянутого дела сотрудник полиции Армении, злоупотребив своими должностными полномочиями и имея целью исказить реальные обстоятельства дела, призывал ее к даче не соответствующих действительности показаний о наличии у обвиняемого Мхитара Н. умысла на причинение ножевых ранений пострадавшему Тиграну Н..
Гражданка утверждает, что вышеупомянутый сотрудник полиции затем угрозами принуждал ее к тому, чтобы она на дополнительных допросах настаивала на данных ею ранее не соответствующих действительности показаниях.