Վարչապետն ընդունել է կարդինալ Ջանֆրանկո Ռավազիին 10/27/2014   14:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Վատիկանի մշակույթի քահանայապետական խորհրդի նախագահ, կարդինալ Ջանֆրանկո Ռավազիին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Ողջունելով կարդինալին կառավարությունում՝ վարչապետը բարձր է գնահատել մեր երկրի համագործակցությունը Սուրբ Աթոռի հետ և ընդգծել Սուրբ Աթոռի դերը քրիստոնեական հավատքի ամրապնդման, աշխարհում խաղաղության և համերաշխության հաստատման գործում:
Հովիկ Աբրահամյանը բարձր է գնահատել կարդինալի գործունեությունը, որը նպաստում է  հոգևոր-բարոյական արժեքների տարածմանը, մշակութային ժառանգության պահպանմանը, ինչպես նաև համաշխարհային մշակույթի ժառանգության մաս կազմող հայ հոգևոր մշակույթի ճանաչմանը:
Կարդինալ Ռավազին կարևորել է երկկողմ համագործակցությունը՝ հայկական մշակույթը Սուրբ Աթոռում լավագույնս ներկայացնելու գործում և համոզմունք հայտնել, որ փոխայցելությունները կնպաստեն Հայաստանի և Վատիկանի միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը:
Վարչապետ Աբրահամյանը և կարդինալ Ռավազին քննարկել են նաև Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպմանը, միջազգային ասպարեզում հայ մշակույթի տարածմանը վերաբերող հարցեր:
15:35 24/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են ձկնաբուծության զարգացմանն ուղղված հարցեր
15:55 23/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտպանում է մարզպետների իրավունքնե՞րը, թե՞ ուզում է անձամբ լուծել բոլոր հարցերը
14:30 22/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը ներկա է գտնվել «Փոքր Մհեր» կրթահամալիրի նոր մասնաճյուղի բացմանը

Премьер-министр Армении обсудил с кардиналом Джанфранко Равази вопросы организации мероприятий по случаю 100-й годовщины Геноцида армян 10/27/2014   16:13  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял сегодня, 27 октября, председателя Папского совета по культуре кардинала Джанфранко Равази. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Премьер Армении высоко оценил сотрудничество Армении со Святым Престолом, подчеркнув важную роль последнего в деле укрепления христианской веры, установления мира и согласия в мире.
Овик Абраамян высоко оценил также деятельность кардинала, которая способствует распространению духовно-нравственных ценностей, сохранению культурного наследия, а также признанию армянской духовной культуры, являющейся частью всемирного культурного наследия.
Кардинал Джанфранко Равази обозначил важность двустороннего сотрудничества в деле представления армянской культуры в Святом Престоле. Он выразил уверенность в том, что взаимные визиты будут способствовать укреплению отношений между Арменией и Ватиканом.
Премьер Овик Абраамян и кардинал Равази обсудили также вопросы, касающиеся организации посвященных 100-й годовщине Геноцида армян мероприятий и распространения армянской культуры на международной арене.